PONOVNO DRŽAVNE PRVAKINJE Virovitičke mažoretkinje još jednom potvrdile da su u samom vrhu mažoret plesa

Virovitičke mažoretkinje natjecale su se u subotu, 11. svibnja na drugom dijelu Državnog turnira u velikim formacijama održanom u Zaboku. Turnir je održan u organizaciji Saveza mažoretkinja i pom-pon timova Hrvatske te domaćina, Začretskih mažoretkinja Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 22 tima iz Hrvatske, a otplesano je preko 180 koreografija. Virovitičke mažoretkinje natjecale su se u 3 kategorije sa svim svojim članicama i osvojile 2 zlata i srebro u sljedećim kategorijama: 1. mjesto dječja formacija – velika formacija pom pon, 1. mjesto juniorke velika formacija sa zastavama i 2. mjesto juniorke velika formacija pom pon. Ovime su Virovitičke mažoretkinje i ove godine osvojile naslov Državnih prvakinja.

60515461 2042327475896238 5806796724789837824 n

Uz Državni turnir održan je i Međunarodni kup na kojem su se naše članice natjecale u 16 kategorija s koreografijama koje su otplesale na prvom dijelu Državnog turnira u Garešnici i osvojile 8 zlata, 4 srebra i 2 bronce u sljedećim kategorijama :

60134715 463804617719802 5177727918805090304 n

Virovitičke mažoretkinje su ukupno osvojile 10 zlata, 5 srebra i 2 bronce. – Izuzetno smo ponosni na sve naše članice koje su ponovno pokazale da su u samom vrhu mažoret plesa, ponovno su Državne prvakinje i ostvarile su plasman na Europsko prvenstvo mažoretkinja koje će se održati u Zagrebu od 4. do 7. srpnja, a u rujnu putujemo na Svjetski kup u Sankt Petersburg, Rusija. Ovime smo završili s Državnim turnirima te nam slijede pripreme za Europsko prvenstvo gdje će naše djevojke dati sve od sebe kako bi i ove godine ostvarile izvrsne rezultate, a cilj nam je obraniti titulu Europskih prvakinja u kategoriji mini formacija sa zastavama gdje su naše juniorke osvojile tu prestižnu titulu 2018. godine na Europskom prvenstvu u Pragu. Svake godine pokazujemo izvrstan napredak jer svaka djevojčica, djevojka i ostali članovi naše Udruge rade to iz ljubavi prema mažoret plesu, a to je ono što je najvažnije – rekla je ponosna trenerica i predsjednica N. Kranjec te zahvalila roditeljima na podršci. (www.icv.hr, nk, Foto: Virovitičke mažoretkinje)