Svečano obilježena 29. obljetnica HDZ-a općine Špišić Bukovica

U Špišić Bukovici je u srijedu, 15. svibnja, svečano i dostojanstveno obilježena 29. obljetnica osnutka Hrvatske demokratske zajednice općine Špišić Bukovica. Prije svečanosti izaslanstva Općinskog i Županijskog odbora HDZ-a položili su vijenac i zapalili svijeće kod Spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima u Domovinskom ratu kod Kapelice Marije kraljice mira u Špišić Bukovici. Svečanosti proslave najjače i najvažnije stranke u povijesti Hrvatske, uz mnoge članove i simpatizere, nazočili su: predsjednik Županijskog odbora HDZ-a, saborski zastupnik i predsjednik HVIDR-e RH Josip Đakić, saborska zastupnica Vesna Bedeković, dopredsjednik Županijskog odbora HDZ-a i župan Virovitičko-podravske županije Igor Andrović, član Županijskog odbora HDZ-a i zamjenik župana Marijo Klement, utemeljitelji HDZ-a s područja Virovitičko-podravske županije i općine Špišić Bukovica na čelu s predsjednikom Markom Teskerom, članovi Zajednice branitelja HDZ-a Gojko Šušak Virovitičko-podravske županije na čelu s predsjednikom Zvonkom Kožnjakom, članovi Mladeži HDZ-a Virovitičko-podravske županije i općine Špišić Bukovica na čelu s predsjednikom Markom Zelenikom, zamjenik virovitičkog gradonačelnika Damir Marenić, predsjednik Općinskog odbora HDZ-a i načelnik općine Pitomača Željko Grgačić, predsjednik Općinskog odbora HDZ-a i načelnik općine Sopje Berislav Androš, načelnik općine Suhopolje Siniša Horvat, predsjednica Općinskog odbora HDZ-a općine Nova Bukovica Vinka Bokorni, direktori i ravnatelji institucija s područja Virovitičko-podravske županije i mnogi drugi uvaženi gosti.

U ime domaćina prvi se nazočnima obratio predsjednik Općinskog odbora HDZ-a općine Špišić Bukovice Zoran Raptavi.

IMG 5717

– Sretan sam što smo se danas okupili u ovako velikom broju i to osobito što je sve više mladih članova. Posebno pozdravljam sve prisutne branitelje Hrvatske demokratske zajednice u općini Špišić Bukovica koja je sve ove godine od osnutka obnašala vlast u našoj općini, a to je zbog toga što svih ovih godina ispunjava svoja obećanja što ujedno znači i stalni razvoj ove općine – posebno je istaknuo Zoran Raptavi.

Također, u svojstvu domaćina o budućim projektima na području općine govorio je načelnik općine Špišić Bukovica Hrvoje Miler. Posebno je naznačio projekte za koje su sredstava osigurana iz EU fondova.

IMG 5723

– Napravljeno je puno toga i iako dolazim iz Vukosavljevice, radilo se u svim naseljima na području općine. Završilo se asfaltiranje Kolodvorske ulice u Špišić Bukovici i Bukovačkih vinograda, pripremamo za asfaltiranje ceste u Rakiti i Gajičku u Bušetini, prijavili smo i projekte za asfaltiranje cesta u Vukosavljevici, prije nekoliko tjedana smo započeli i s izgradnjom dječjeg vrtića za sve mještane naše općine iz svih naselja. Pri kraju smo s izgradnjom tri nova dječja igrališta u sklopu škola u Rogovcu, Špišić Bukovici i Vukosavljevici, a uskoro ćemo krenuti s izgradnjom reciklažnog dvorišta u Špišić Bukovici za sve mještane općine te nabaviti nove spremnike za sakupljanje otpada. Uskoro očekujemo i prijavu kanalizacijske mreže za Okrugljaču i Bušetinu, a Lozan smo već prijavili, te nam ostaju Vukosavljevica i Rogovac, no trenutno nema natječaja za te projekte. Krećemo i s rekonstrukcijama društvenih domova u svakom naselju, s fasadama, stolarijom i krovištima, ali naravno postepeno, jer ne možemo ih sve obnoviti istovremeno. Napravili smo i projektnu dokumentaciju za nogostupe u svim naseljima i u već nekoliko navrata mijenjamo staru javnu rasvjetu s novom. Radimo i projekte za izgradnju vatrogasnih garaža u Okrugljači, nadogradnju u Špišić Bukovici i izgradnju nove u Vukosavljevici, i sve to ćemo započeti graditi u ovoj godini… – nabrajao je dugo načelnik Miler izazvavši odobravanje nazočnih članova na skupu.

– U projekte je uloženo oko 43 milijuna kuna, no manjina je iz našeg proračuna, dok većina ima EU predznak. Znači, iskoristili smo europske novce da ostvarimo ono što nam je potrebno. Na sreću danas u Zagrebu imamo svoje ljude koji nam nesebično pomažu da nam život u općini Špišić Bukovica bude svakim danom što ugodniji za život. Zato vas pozivam da obavezno izađete i na izbore za EU parlament da možemo nastaviti donositi novce u našu općinu – na kraju je istaknuo načelnik Hrvoje Miler.

IMG 5741

Prisutne je pozdravio i predsjednik Zajednice utemeljitelja HDZ-a Virovitičko-podravske županije Marko Teskera te je pohvalivši rad u općini Špišić Bukovica, pozvao članove da 26. svibnja izađu na izbore i podrže listu Hrvatske demokratske zajednice koja će pomoći u ostvarivanju novih projekata na području općine Špišić Bukovica i Virovitičko-podravske županije te omogućiti da mladi ostanu živjeti u svojim mjestima.

Nazočnima se obratio dopredsjednik Županijskog odbora HDZ-a i župan Virovitičko-podravske županije Igor Andrović.

IMG 5746

– Hrvatska danas na sreću koristi sredstva iz Europske unije i uskoro će na području Virovitičko-podravske županije zasjati jedanaest novih dječjih vrtića. Tim sredstvima bit će realiziran i projekt Kuća čaja na području općine Špišić Bukovica te sustav navodnjavanja Đolta. Europskim sredstvima sagrađena je i hala za Viroexpo te opremljena naša Opća bolnicu koju svi koristimo. Sve to i još brojni manji projekti sigurno će znatno podići kvalitetu života na području općine Špišić Bukovica i cijele Virovitičko-podravske županije jer se ne bavimo populizmom kao drugi već konkretnim projektima – gotovo u dahu je istaknuo Igor Andrović.

Dotaknuo se i problema trenutnog iseljavanja u druge zemlje Europske unije.

– Moramo spomenuti i problem iseljavanja. To su prošle i druge zemlje Europske unije prilikom ulaska u nju, no kasnije je to stalo i ljudi su se počeli vračati kada se podigao standard u njihovim državama. Tako će biti i u Hrvatskoj – rezolutan je bio Andrović.

Na kraju je naznačio važnost izbora za Europski parlament.

– Izbori za EU parlament za nas su jako važni jer što više naših glasova dobijemo bit će više i naših članova u Europskom parlamentu, a samim tim i više projekata za nas iz Europske unije. Hrvatska demokratska zajednica ima najbolje kandidate na ovim izborima i budite nam potpora i 26. svibnja te glasujte za Hrvatsku, za buduće generacije – na kraju je naglasio Igor Andrović.

Predsjednik Županijskog odbora HDZ-a i saborski zastupnik Josip Đakić uz poseban pozdrav utemeljiteljima podsjetio se prvog predsjednika dr. Franje Tuđmana i prvog potpredsjednika Hrvatskog sabora Stjepana Sulimanca Štefine rođenog u obližnjoj Turnašici, koji su sanjali slobodnu, neovisnu i suverenu Republiku Hrvatsku kao članicu NATO saveza i Europske unije.

IMG 5760

– Neki od tih ciljeva ostvareni su za njihovog života, a svi do danas. Današnji ciljevi su drugačiji, a to je bogatstvo kakvo je i u drugim Europskim državama. Zato danas koristimo sredstva Europske unije da dostignemo taj standard. Želimo da djeca u svim dijelovima naše županije imaju iste uvjete za odgoj i razvoj što je vidljivo i kroz velika sredstva utrošena u nove vrtiće i škole u svim dijelovima županije – istaknuo je Josip Đakić, posebno pohvalivši potpredsjednika HDZ-a Tomislava Tolušića i saborsku zastupnicu Vesnu Bedeković što daju sve od sebe kako bi što više sredstava dovukli u Virovitičko-podravsku županiju.

Podsjetio je i na brojne probleme na koje je današnja Vlada RH naišla.

– Sjetite se samo Agrokora koji nas je mogao unazaditi desetke godina, no ova Vlada na ćelu s predsjednikom Andrejom Plenkovićem, taj problem je uspješno riješila. Danas je Vlada RH prema svim međunarodnim pokazateljima ostvarila velik razvoj i on bi bio i veći da nije bilo naslijeđenih problema s brodogradilištima, problem s kojim se nosi sada. Ne mogu ni zamisliti što bi bilo da su vladali neki drugi koji su nudili rješenja koja bi nas odvela u propast – zaključio je Đakić.

Na kraju je sve nazočne pozvao da 26. svibnja izađu na izbore za Europski parlament i svoj glas daju jedinoj stranci koja je u ovom trenu Hrvatskoj spremna osigurati daljnji napredak i blagostanje, a to je Hrvatska demokratska zajednica.

Pohvalio je i listu HDZ-a za Europski parlament koja je puna mladih i sposobnih ljudi koji su spremni donijeti brojne projekte u Hrvatsku, ali samim tim i u Virovitičko-podravsku županiju i općinu Špišić Bukovica.

– Hrvatska demokratska zajednica uvijek je u funkciji svoga naroda i narod to prepoznaje. Pozivam vas da nastavite tako i dalje u stvaranju i gradnji jedine nam Hrvatske za koju su toliki životi pali. S ovim riječima vas pozivam da živimo u zajedništvu i slozi u svojstvu daljnjeg razvoja naše županije i naše općine Špišić Bukovica – na kraju je istaknuo Josip Đakić. (www.icv.hr)

[g-gallery gid=”527485″]

- PROMO -

 

 

Povezane vijesti

Skip to content