Nakon osvojene subotnje bronce, Paula Rakijašić postala prvakinja Hrvatske na 800 metara

Nakon što je u subotu osvojila broncu na 1.500 metara, Paula Rakijašić, atletičarka AK Virovitica, osvojila je zlatnu medalju na Prvenstvu Hrvatske za mlađe seniorke i seniore koje se održavalo u Rijeci. U utrci na 800 metara, nakon “prve dionice” je bila posljednja, a onda je “upalila turbo pogon” prestigla sve ispred sebe i kroz cilj prošla prva s vremenom 2:16;66, na radost svih svojih navijača i trenera Siniše Špiranca.

Osim Paule, još je jedan atletičar Virovitice trčao drugog dana Prvenstva Hrvatske, Mario Bošnjaković. Mario je kao i u subotnjoj utrci na 400 metara i u nedjeljnoj na 200 metara srušio osobni rekord i s vremenom 25;38 zauzeo 9. mjesto. Čestitku Pauli na osvojenom zlatu uputio je i virovitičko-podravski župan Igor Andrović.

– Paula ovo je dokaz tvog kvalitetnog i ustrajnog rada, rada tvog trenera kao i svih ljudi u klubu i na tome vam čestitam. (vpz.hr)