MLADA NADA HRVATSKOG TENISA Ema Šantić osvojila prvo mjesto na turniru u Francuskoj

Prošlog tjedna mlada virovitička tenisačica Ema Šantić nastupila je na prestižnom međunarodnom teniskom turniru do 12 godina u Francuskoj.

Turnir je održan na teniskoj akademiji Patricka Mouratoglua, trenera poznate svjetske tenisačice Serene Williams. U konkurenciji od 64 igračice u prvom kolu, Ema je igrala protiv finalistice turnira, Ruskinje Christine Lyutove od koje je izgubila 6:1, 6:2.

Poraz Emu nije obeshrabrio, pa je u utješnom turniru spojila tri vezane pobjede te osvojila odlično prvo mjesto. Redom su “padale” Leila Hani iz Egipta (6:4, 7:5), Marie Eenaes iz
Belgije (6:3, 6:3) i u finalu Francuskinja Sarah Medou-Marere, koju je Ema odličnom igrom
porazila 6:0, 6:0.

– Na kraju natjecateljskog tjedna, ovo je odličan uspjeh na međunarodnoj sceni i zasigurno jedno veliko iskustvo za sve nadolazeće izazove – rekli su treneri TK Didon Željko i Marko Boos, koji već nekoliko godina Emu Šantić pripremaju za natjecanja “višeg ranga”.