HDZ ORAHOVICE “HSS Orahovica objeručke prihvaća K. Beljaka, veliča ga i na taj način sramoti naš grad”

- PROMO -

“Nakon brojnih govora mržnje usmjerenih protiv hrvatskog naroda, jedino orahovački HSS zdušno podržava Krešu Beljaka” – stoji u priopćenju koje je medijima danas (srijeda) uputio HDZ Grada Orahovice, nakon što je početkom tjedna K. Beljak sudjelovao na programskoj skupštini HSS-a Orahovica.

Kako je HSS objavio na društvenim mrežama (HSS Hrvatska), “predsjednik HSS-a Krešo Beljak sudjelovao je na programskoj skupštini HSS-a Orahovica, gdje je pohvalio rad te organizacije i pružio potporu HSS-u i gradonačelnici Ana-Mariji Petin koje uskoro čekaju izbori za Gradsko vijeće.” HSS Hrvatska piše i kako su tom prilikom uručena i priznanja za izniman doprinos i rad članicama i članovima HSS-a koji su u stranci više od 20 godina.

O događaju se oglasio orahovački HDZ, priopćenjem koje prenosimo u cijelosti:

“U vremenu kada se cijela hrvatska javnost i veliki dio članova Hrvatske seljačke stranke zgražava govorom mržnje njihovog autoritativnog predsjednika Kreše Beljaka, upućenih kako protiv hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji, usporedivši partizanske zločine u Bleiburgu sa Vojno redarstvenom operacijom Oluja, tako i protiv brojnih Hrvata koji su bježeći pred komunističkim terorom bili primorani pobjeći iz Hrvatske riječima „Žao mi je što UDBA nije ubila dovoljno ljudi u emigraciji“, u Orahovici ga ljubazno prima aktualna gradonačelnica Ana-Marija Petin i njezini stranački poslušnici.

I kada smo svi u najmanju ruku očekivali da će se istog trena Ana-Marija Petin i gradski HSS kao stranka odreći takvog predsjednika, oni ga ugošćuju i samim tim podržavaju takvu politiku. To samo još jednom potvrđuje našu tezu da ti ljudi nemaju ništa zajedničko s Hrvatskom seljačkom strankom i Stjepanom Radićem kojeg su zaljubljenici u „Veliku Srbiju“ (što su bili i pripadnici UDBE) ubili u beogradskoj Skupštini.

Na ovaj način su samo još jednom sve maske pale i Ana-Marija Petin je zajedno sa svojim stranačkim poslušnicima ponovno dokazala da joj je ljubav prema hrvatskom narodu i hrvatskim braniteljima zadnja rupa na svirali, a stalo joj je samo do njezinog osobnog interesa. Kako inače objasniti podržavanje čovjeka u liku Kreše Beljaka, koji najteže hrvatske ratne vojne invalide i članove njihovih obitelji naziva „šačicom pijanaca“, a u svojim izjavama o Oluji se gotovo u potpunosti podudara sa izjavama srbijanskog predsjednika Aleksandra Vučića.

FB IMG 15801607668094023
foto: Facebook, HSS Orahovica

I doista, kada cijela Hrvatska bježi od poznatog kradljivca radija iz automobila, Kreše Beljaka, HSS Orahovica ga objeručke prihvaća i veliča i na taj način sramoti naš grad i sve čestite građane Orahovice, osobito one koji su ili čiji su članovi njihovih obitelji prolili krv za našu jedinu nam domovinu.

Zato koristimo ovu priliku da pozovemo sve institucije koje su i u znatno blažim situacijama promptno reagirale na govor mržnje da to učine i ovaj puta i protiv onih koji putem društvenih mreža podržavaju ovakav govor mržnje da budu procesuirani.

U isto vrijeme razumijemo brojne građane Orahovice koji su nam se ovih dana obratili sa zahtjevom da reagiramo na ovu činjenicu, ističući sramotu što se takve osobe ugošćuje u našem gradu, izražavajući nadu da će uskoro na čelo grada doći oni koji si ovakvu sramotu neće dopustiti.

GO HDZ Orahovica

(www.icv.hr, foto: Facebook)

 

 

Povezane vijesti

Skip to content