FOTO Virka Virovitica ostvarila novu domaću pobjedu: U neizvjesnoj utakmici pao Petar Zrinski iz Vrbovca

Košarkaši virovitičke Virke nakon dugog vremena zaredali su dvije ligaške pobjede. Nakon prošlotjednog slavlja protiv Labrade, jučer (subota) je u dvorani Osnovne škole Ivane Brlić- Mažuranić srušena momčad Petra Zrinskog iz Vrbovca.

U izuzetno zanimljivoj i dinamičnoj utakmici neizvjesnost je trajala do posljednjih nekoliko minuta susreta. Tijekom gotovo svih četrdeset minuta obje ekipe su se izmjenjivale u prednosti, dok se u samu završnicu ušlo rezultatom 74:74. Posljednju četvrtinu susreta obilježili su raspoloženi kapetan Virke Antonio Pavlović i Domagoj Cah koji svojim koševima gostima iz Vrbovca nisu dozvolili odvajanje i ostvarivanje ozbiljnije prednosti. U samom finišu navedenom dvojcu priključio se i ostatak suigrača te Virkasi serijom 6:0 dolaze do neupitno zaslužene pobjede rezultatom 80:74.

IMG 0694 Custom

-Izuzetno mi je drago što smo ponovili dobru igru iz proteklog kola i ostvarili pobjedu kao ekipa. Pobjeda je još veća jer smo do nje došli bez svog najboljeg igrača Ferenčevića i Krakića koji nažalost nisu mogli nastupiti. Cijeli drugi dio sezone momčad igra izvrsno. Dogodilo se nekoliko nesretnih poraza, ali sama igra me veseli. Nadam se da ćemo tako nastaviti i do kraja sezone i ostvariti što bolje rezultate – izjavio je nakon utakmice trener Virke Dražen Lukša.

Naše košarkaše sljedećeg vikenda put vodi u Koprivnicu gdje će odigrati utakmicu 17. kola protiv istoimenog domaćina.