RUKOMETNE LIGE Gostujuće pobjede Pitomače, Slatine i Orahovice, Viro Virovitica nastavlja s porazima

Odigrano je 14. kolo 2. lige Sjever za rukometašice. Nakon dva početna poraza Pitomača je gostovala u Batrini, gdje je igrala s Brodom iz Slavonskog Broda.

U prvom dijelu ekipe su se izmjenjivale u prednosti. Nastavak je donio dominaciju rukometašica Pitomače, koje su većim dijelom kontrolirale rezultat i došle do prve proljetne pobjede 31:30. Igru Pitomače nosile su Nina Ferić i Tamara Štefanec u napadu te prinova Iva Blažević na vratima, koja je uspjela biti i strijelac jednog zgoditka. Na samom kraju Iva je zaradila i crveni karton, zbog prekršaja izvan šesterca u prilici za zgoditak. Utakmicu su obilježila ukupno 22 dosuđena sedmerca i 34 minute isključenja.

Pitomača: Erin Pintarić, Nina Ferić 11 (4), Dora Šandrovčan, Tamara Štefanec 9 (1), Sofija Martinović, Andrea Božić 5, Iva Blažević 1, Nika Pintarić, Danela Relić, Lana Brkić 1 i Vita Domjan 4. Trenerica: Sanja Šandrovčan.

Sedmerci: 11 (5)

Isključenja: 10 minuta (Štefanec četiri minute, Ferić i Brkić po dvije minute, Blažević – crveni karton u 58. minuti).

Vodeća momčad 2. muške lige Istok Slatina gostovala je u Valpovu, gdje je pobijedila domaću Valpovku 27:21. Slatinčani su bili u prednosti od prve minute i došli do još jedne pobjede.

Slatina: Lovro Frajhaut 1, Ivan Horvat 3, Ivan Repić 3, Mario Šomođi, Ivan Berkec, Tin Baćani, Luka Miličić, Domagoj Bot 1, Igor Dragojević 2, Antonio Butorac 2, Noa Fazekaš, Matija Lisinski 8 (5), Filip Mataija 2, Bojan Bočkaj 1, Igor Venus i Martin Lukac 4. Trener: Viktor Frajhaut.

Sedmerci: 5 (5)

Isključenja: 4 minute (Dragojević i Lukac po dvije minute).

Posljednjeplasirana momčad 1. lige Sjever Viro Virovitica u 17. kolu gostovala je u varaždinskom predgrađu Vidovcu kod nekadašnjeg istoimenog premijerligaša i uvjerljivo izgubila 30:16.

Viro Virovitica: Karlo Starčević, Antonio Pavić 1, Marko Šulentić 2, Hrvoje Vašarević, Leon Dujmović 1, Gabrijel Marjanović 1 (1), Matej Oršulić 2, Deni Vilček 1, Karlo Štimac, Karlo Moslavac 3, Dominik Sabo 1, Marko Đeri 2, Antonio Starčević 2 i Toni Smutni. Trener: Darko Grdić.

Sedmerci: 4 (1)

Isključenja: 6 minuta (Pavić četiri minute i Moslavac dvije minute).

Rukometaši Orahovice su u 16. kolu 3. lige Istok na svom terenu pobijedili Tenju 34:27. S nova dva boda Orahovčani su drugi s 25 bodova, pet manje od vodećih Petrijevaca.