Nakon tri mjeseca poraz Lavica na domaćem terenu, Bjelovar pobijedio 1234 Viroviticu 37:32

U odgođenoj utakmici 19. kola 1. lige rukometašice 1234 Virovitice poražene su na domaćem terenu od Bjelovara 37:32.

U prvih petnaestak minuta domaća ekipa je bila u prednosti od jednog do dva zgoditka, tada je igru Lavica nosila najiskusnija igračica Maja Mlinarić. Gostujući trener Hrvoje Cikoja detektirao je tu opasnost i striktnim pokrivanjem Maje preokrenuo rezultat. Bjelovar je poveo 7:6 i od tog trenutka bio u stalnoj prednosti do kraja utakmice. Do odmora gošće su stvorile solidnu prednost od pet zgoditaka (20:15). Idućih desetak minuta razlika se nije značajnije mijenjala. Sredinom drugog dijela gošće stvaraju prednost od osam pogodaka čime praktički riješavaju pitanje pobjednika. U posljednjoj četvrtini utakmice Lavice se bude i smanjuju gostujuću prednost ponovno na pet pogodaka.

Gledajući na kraju igračice 1234 Virovitice su imale previše promašaja u napadu, a obrana je bila porozna, što je rezultiralo pobjedom Bjelovara. U subotu 14. ožujka virovitičke rukometašice gostuju kod Koke u Varaždinu.

1234 Virovitica: Marija Devald (6+0), Maja Mlinarić 12 (1), Lukrecia Veršec 2, Lea Zupčić, Nadia Dujmović, Klara Crnoja, Tamara Hudoletnjak 8 (1), Marija Medved, Ana Blažev, Elena Bardić, Martina Majkovčan (1+0), Nika Deskar 4, Tea Strusa, Andrijana Miklić 1, Laura Oršulić i Tena Mioč Cabadaj 5. (www.icv.hr, mš, foto: M. Rođak)