SPORTSKI VREMEPLOV Pretkolo Hrvatskog nogometnog kupa: Sjajni Kristijan Tadić zabio i Splitu

Tekst u cijelosti prenosimo iz arhive Virovitičkog lista:

Odličan ambijent na Vegeški. Mnoštvo navijača, gledatelja i onih koji vole nogomet došli su vidjeti Viroviticu i prvoligaša Split. I bila je to zanimljiva utakmica prvih dvadeset minuta, do pogotka Kristijana Tadića.

Do tada je Ivan Devčić mogao biti brži u jurnjavi s vratarom Vukovićem, a gosti su prijetili iz prekida. Kristijan Tadić postigao je pogodak za vodstvo domaćih. Nakon što je “povaljao travu” s dvojicom Splićana, igrač plemenitog kova zabio je loptu u donji lijevi kut gostujućeg vratara. Bila je to bravura zbog koje se isplatilo doći na Vegešku. No, nakon toga svi konci igre završili su u gostujućim rukama.

IMG 8375 rotated

Četiri minute nakon toga Split je izjednačio, prijetio sa svih strana… Do kraja prve dionice zabili su još jedan pogodak, u nastavku još dva. Da nije bilo odličnog vratara domaćih Marina Bartolića, Virovitica bi bila poražena s puno više…

VIROVITICA 1
SPLIT 4

VIROVITICA. Vegeška. Gledatelja: 1.500

Sudac: Igor Franolić (Ludbreg); pomoćnici: Dević i Novak. Četvrti sudac: Sminderovac (svi Koprivnica). Delegat: Šutalo (Osijek)

STRIJELCI: 1:0 – Tadić (20), 1:1 – Vojnović (24), 1:2 – Jelić (36), 1:3 – Jelić (76), 1:4 – Rebić (90)

VIROVITICA: M. Bartolić, T. Bartolić (od 83. Perković), Horvat, Lovreković, Škaro, Serenčeš (od 67. M. Devčić), Karačić (od 81. Komar), Tadić, Jularić, Jakšić, I. Devčić. Trener: Elvis Vinak.

SPLIT: Vuković, Radeljić, Vitaić, Rašić, Jelić, Vojnović (od 63. Rebić), Erceg, Marčić, Galović, Tešija (od 63. Kvesić), Belle 7 (od 74. Paracki). Trener: Tonči Bašić
Igrač utakmice: Dražen Jelić.

Virovitički list – broj 2812 (28. kolovoza 2012.)