PORAZ LAVICA NA STARTU SEZONE Četrnaest pogodaka Nike Deskar, Virovitičanke pale u Sinju

U subotu, 26. rujna odigrano je prvo kolo 1. hrvatske rukometne lige za žene. Seniorke ŽRK “1234 Virovitica” u gostima kod ŽRK Sinj pretrpjele su poraz.

Lavice su vodile gotovo cijelo prvo poluvrijeme nekoliko puta s čak i tri gola prednosti. Međutim, domaće igračice u zadnjih pet minuta redaju golove i donose prednost od dva gola na kraju prvog poluvremena (17:15).

Do kraja utakmice, iako su Lavice pritiskale u napadu i pokušavale zadržati obranu, rukometašice Sinja povećavaju prednost. Utakmica je završila rezultatom 36:30 u korist domaćina.

IMG 04b69ab86e69b2b974dda3119bccde6f V

U redovima Virovitičanki briljirala je Nika Deskar s postignutih 14 golova, no na žalost to nije bilo dovoljno protiv starijih i iskusnijih igračica Sinja.

-Ipak, mlade su Lavice pokazale da mogu i vjerujemo da će to i dokazati pogotovo ako s usponom nastave i ostale mlade igračice Virovitice kao Crnoja, Blažev i Oršulić, a uz vodstvo iskusnijih Mioč-Cabadaj i Kirin i naravno uz potporu na vratima koju pružaju Majkovčan i Devald – poručili su iz ŽRK 1234 Virovitica.

U sljedećem kolu, 10. listopada, Lavice gostuju u Sesvetama.

IMG ece94948c6d24d335d3e731a9d591662 V

Sinj – 1234 Virovitica 36:30 (17:15)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo. Bez gledatelja.

Suci: Nives Jakus (Marina), Stefano Rajković (Split)

Sinj: Ćosić-Dragan, Draganić (7), Pletikosić, Majić (1), Zorica (2), Mažurin (10), Lj. Plazibat (3), Čović, Gudelj (4), Vugdelija (13 obrana), A. Plazibat, Mravak, Ugrin, Boban, Lovrić (5), Paštar (4).

1234 Virovitica: Devald (3 obrane), Pratljačić, Veršec (1), Strusa, Dujmović, Crnoja (3), Kovač, Blažev (2), Majkovčan (6 obrana), Deskar (14), Kirin (2), Tumpić, Oršulić (4), Mioč-Cabadaj (4).

Isključenja: Sinj 10 minuta; 1234 Virovitica 4 minute

Sedmerci: Sinj 6/6; 1234 Virovitica 5/5