2. HRL Jedanaest golova Vite Domijan u visokoj pobjedi Pitomače, Slatinčani u Našicama srušili drugu momčad NEXE-a

U 4. kolu 2. rukometne lige Sjever rukometašice Pitomače gostovale su kod osječke Olimpije i došle do uvjerljive pobjede 46:32.

Od prve minute Pitomačanke su kontrolirale rezultat: nakon deset minuta imale su tri zgoditka prednosti, a na odmor su otišle s rezultatom 22:14 u svoju korist. U drugom dijelu utakmice gotovo svakom minutom prednost se povećavala do konačih 46:32.

Pitomača: Iva Blažević, Iva Biuk, Erin Pintarić, Nina Ferić 10, Tamara Štefanec 4 (1), Antonela Brlas, Sofija Martinčević, Andrea Matić 9, Nika Pintarić, Marija Roberta Magić 7, Maja Biuk 1, Dora Šandrovčan 4 i Vita Domijan 11 (2). Trenerica: Sanja Šadrovčan.

Sedmerci: 3 (3)

Isključenja: 6 minuta (Štefanec četiri minute i Matić dvije minute).

U susjedskom derbi susretu 2. rukometne lige Istok, Slatina je na gostovanju u Našicama pobijedila drugu momčad NEXE-a 29:26.

Gosti iz Slatine u početnih osam minuta imala je minimalnu prednost. Slijedi dvadesetak minuta u kojima su domaći rukometaši vodili, ali do kraja prvog dijela Slatinčani preokreću rezultat i na odmor odlaze s prednošću 16:15. Tijekom drugog dijela igrači Slatine su bili u stalnoj prednosti od dva do pet zgoditaka te su došli pobjedom 29:26 zasluženo do nova dva boda.

Slatina: Lovro Frajhaut, Igor Venus, Ivan Horvat, Ivan Repić, Ivan Berkec 1, Tin Baćani, Luka Miličić 1, Domagoj Bot 1, Igor Dragojević 5, Antonio Butorac 1, Fran Čurić 11 (4), Matija Lisinski 3, Benjamin Hankić 4, Filip Mataija 1, Bojan Bočkaj 1 i Dino Majstorović. Trener. Viktor Frajhaut.

Sedmerci: 5 (4)

Isključenja: 4 minute (Dragojević i Bočkaj po dvije minute).