FOTO Dominik Arsić ‘izbombardirao‘ obranu NEXE-a, “Slatki” dvije sekunde prije kraja ostali bez punog plijena

Pogled na tablicu sugerirao je da su gosti iz Našica favoriti u susretu 3. kola 1. hrvatske rukometne lige U-17 u regiji IV sa selekcijom Viro Virovitice. Utakmica je krenula takvim tijekom, NEXE je vodio i u jednom trenutku poveo sa sedam zgoditaka prednosti (13:6).

Poznavajući trenera Damira Vašarevića i njegov borbeni duh bili smo uvjereni da se domaća momčad neće samo tako predati. Do odlaska na odmor Vašarevićeva se ekipa približila na samo dva zgoditka zaostatka (15:13).

IMG 2138 e1611825231525

Tijekom drugog dijela rukometaši Viro Virovitice su bili u stalnom lovu na prednost igrača NEXE-a. U 42. minuti su konačno poravnali, a u samom početku pretposljednje minute “Slatki” su projektilom Dominika Arsića prvi puta poveli. Samo 11 sekundi kasnije momčadi su ponovno u egalu 27:27.

Dvadeset sekundi prije kraja trener Vašarević traži minutu odmora i slaže pobjednički napad. Osam sekundi prije kraja slijedi novi nezaustavljivi udarac Arsića i Viro Virovitica vodi 28:27. Nova minuta odmora, ovog puta za NEXE. Dvije sekunde prije kraja gosti pronalaze rupu u domaćoj obrani i postavljaju konačni rezultat 28:28.

IMG 2172

Viro Virovitica: Karlo Starčević, Mateo Mijatović 6, Hrvoje Vašarević 5 (4), Ivan Jakuš 1, Dominik Arsić 9, Rene Velić 1, Marko Šulentić 4, Filip Kosanović, Matko Moslavac 2, Davorin Kolar i Marko Pribil. Trener: Damir Vašarević.