EHF EUROPA LIGA Jaganjac s 13 projektila predvodio Gromove u pobjedi nad Alingsåsom

U 6. kolu skupine C EHF Europa lige našički NEXE na svom je terenu pobijedio švedski Alingsås 35:30 i time napravio veliki korak prema plasmanu u drugi dio natjecanja.

Na samom početku gosti su imali prednost, ali do osme minute rezultat je bio pod kontrolom našičkih rukometaša. Na odmor se otišlo rezultatom 16:14 za NEXE.

U drugom dijelu Našičani su u dva navrata imali prednost od šest zgoditaka (27:21 u 47. i 33:27 u 55. minuti). Na kraju je završilo rezultatom 35:30 za našičke Gromove s Krndije.

Najefikasniji su bili reprezentativci Halil Jaganjac s 13 i Janko Kević sa šest zgoditaka.

Idućeg tjedna u dvije utakmice NEXE je domaćin turskom Besiktasu. To će našičkim rukometašima biti prilika da gotovo potvrde plasman među 16 najboljih momčadi u Europa ligi.

NEXE: Moreno Car (5), Mihailo Radovanović (7), Halil Jaganjac 13, Janko Kević 6 (1), Dorian Markušić 5, Marin Jelinić 3, Ivan Vida 2, Borna Manci Mičević 2, Aleksandar Bakić 1, Tomislav Severec 1, Mario Tomić 1, Gianfranco Pribetić 1, Fran Mileta, Saša Barišić Jaman, Alen Blažević i Mateo Rodin. Trener: Branko Tamše.