EHF EUROPA LIGA U drugom susretu s Besiktasom NEXE puno teže do dva boda

Nakon utakmice u ponedjeljak, Besiktas i NEXE su u utorak, 16. veljače odigrali i drugu međusobnu utakmicu skupine C EHF Europa lige. I po drugi puta NEXE je pobijedio. Ovog puta rezultat je bio 31:25.

U drugom susretu Našičani su službeno bili gosti u svojoj dvorani Osnovne škole “Kralja Tomislava”. Prvih desetak minuta Besiktas je imao prednost. Sredinom prvog dijela Našičani preuzimaju kontrolu rezultata i na odmor odlaze s prednošću 14:10.

U drugom dijelu Turci se nisu predavali te u 47. minuti poravnavaju na 20:20. Gromovi s Krndije se bude i stvaraju nedostižnu razliku do konačnih 31:25. Najefikasniji u redovima NEXE-a bili su Mateo Rodin s pet i Marin Jelinić s četiri zgoditka.

Ovom pobjedom NEXE je napravio Veliki korak prema plasmanu među 16 najboljih momčadi u EHF Europa ligi.

NEXE: Moreno Car, Mihailo Radovanović, Aleksandar Bakić 2, Saša Barišić Jaman 1 (1), Halil Jaganjac 3, Alen Blažević, Marin Jelinić 4, Janko Kević 3 (3), Borna Manci Mičević 2, Dorian Markušić 3, Fran Mileta 1, Gianfranco Pribetić 3, Mateo Rodin 5, Tomislav Severec, Mario Tomić 3 i Ivan Vida 1. Trener: Branko Tamše.