Doznajte rezultate županijskog natjecanja iz biologije održanog u Slatini

Osnovna škola Josipa Kozarca Slatina bila je domaćin Žžpanijskog natjecanja iz biologije. U natjecanju iz znanja sudjelovalo je osam osnovnih i tri srednje škole, a u kategoriji istraživačkih projekata jedna škola.

Organizacija natjecanja u uvjetima pandemije COVID-19 nije bila nimalo laka te je zahtijevala poštivanje svih propisanih mjera sukladnih sprječavanju širenja zaraze koronavirusom. Ipak, bilo je pravo osvježenje nakon dugo vremena ponovno vidjeti najbolje učenike koji su se zahvaljujući vlastitom trudu i radu mentora plasirali na županijsku razinu natjecanja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa...

– Nadajmo se da ovako osmišljen način realizacije natjecanja među učenicima nije tek trenutni izuzetak i privilegija, nego da ćemo se vratiti uobičajenom načinu života i rada što prije. S ovom optimističnom mišlju i nadom nakon održanog Županijskog natjecanja iz biologije objavljujemo, sukladno uputi Državnog povjerenstva, privremenu ljestvicu poretka osvojenog prvog, drugog i trećeg mjesta učenika do objave rezultata, odnosno obrazloženja istog – poručili su domaćini iz OŠ J. Kozarca Slatina.

Rezultati:

Kategorija 7. razreda:

1. mjesto: Uma Milaščević, OŠ Josipa Kozarca, Slatina (mentor: Brankica Safin)
1. mjesto: Šimun Gorenac, OŠ Eugena Kumičića, Slatina (mentor: Marija Majer)
2. mjesto: Karlo Martinović, OŠ Josipa Kozarca, Slatina (mentor: Brankica Safin)
3. mjesto: Marija Jurlina, OŠ Antuna Gustava Matoša, Čačinci (mentor: Velimir Tresk)

Kategorija 8. razreda:

1. mjesto: Ivan Jadek, OŠ Josipa Kozarca, Slatina (mentor: Brankica Safin)
2. mjesto: Karlo Jokoš, OŠ Eugena Kumičića, Slatina (mentor: Marija Majer)
3. mjesto: Ivona Lovrić, OŠ Ivane Brlić-Mažuranić, Orahovica (mentor: Anamaria Banovac)

Kategorija 1. razreda SŠ:

1. mjesto: Gabriela Kovačević, SŠ Marka Marulića, Slatina (mentor: Dragana Medved)
2. mjesto: Dorotea Hodak, Gimnazija Petra Preradovića, Virovitica (mentor: Ines Baškarad)
3. mjesto: Samuel Prevedan, Gimnazija Petra Preradovića, Virovitica (mentor: Ines Baškarad)

Kategorija 2. razreda SŠ:

1. mjesto: Ivan Gabrijel Stanić, Katolička klasična gimnazija s pravom javnosti u Virovitici (mentor: Andrea Bobanac)
2. mjesto: Toni Crnčić, Gimnazija Petra Preradovića, Virovitica (mentor: Borna Louvar)
3. mjesto: Nikola Filipović, Gimnazija Petra Preradovića, Virovitica (mentor: Borna Louvar)

Kategorija 3. razreda SŠ:

1. mjesto: David Dujak, Katolička klasična gimnazija s pravom javnosti u Virovitici (mentor: Andrea Bobanac)
2. mjesto: Dora Bralić, Gimnazija Petra Preradovića, Virovitica (mentor: Borna Louvar)
3. mjesto: Niko Zečević, Gimnazija Petra Preradovića, Virovitica (mentor: Borna Louvar)

Kategorija 3. razreda SŠ – prošlogodišnji eksperimentalni program:

1. mjesto: Niko Rastija, SŠ Marka Marulića, Slatina (mentor: Dragana Medved)
2. mjesto: Lorena Zeks, SŠ Marka Marulića, Slatina (mentor: Dragana Medved)

Kategorija 4. razreda SŠ:

1. mjesto: Filip Smrček, Gimnazija Petra Preradovića, Virovitica (mentor: Borna louvar)
2. mjesto: Dominik Đakić, Gimnazija Petra Preradovića, Virovitica (mentor: Borna Louvar)
3. mjesto: Lana Tušek, SŠ Marka Marulića, Slatina (mentor: Dragana Medved)

Kategorija istraživačkih projekata, 8. razred:

1. Tihana Marija Majetić, OŠ Ivane Brlić-Mažuranić, Virovitica (mentor: Jasna Razlog-Grlica)

2. Luka Ribić, OŠ Ivane Brlić-Mažuranić, Virovitica (mentor: Jasna Razlog-Grlica)
(Istraživački projekt: “Pokazatelji kvalitete zraka u Virovitici”)

3. Sara Železić, OŠ Ivane Brlić-Mažuranić, Virovitica (mentor: Jasna Razlog-Grlica)

4. Renata Hodak, OŠ Ivane Brlić-Mažuranić, Virovitica (mentor: Jasna Razlog-Grlica)
(Istraživački projekt: “školska prehrana i zdravlje učenika”)

(www.icv.hr, adf, OŠ Josipa Kozarca Slatina)