EHF EUROPA LIGA Odlični Nexe: Jaganjac strpao Palicki sedam komada, Gensheimer i “društvo” iz Löwena provukli se kroz “iglene uši”

U susretu osmine završnice EHF Europa lige hrvatski predstavnik NEXE je na svom terenu u Našicama poražen od njemačkog Rhein-Neckar Löwena 27:25.

Od samog početka Gromovi s Krndije su odlično ušli u susret i poveli 2:0. Svoju prednost su održavali do 20. minute, kad gosti iz Njemačke preokreću rezultat i vode s dva zgoditka razlike. Do odlaska na odmor dolazi do još jednog rezultatskog preokreta i Našičani nakon 30 minuta igre imaju prednost 14:13.

U prvih 16 minuta drugog dijela momčadi se izmjenjuju u prednosti od jednog zgoditka. Nakon toga njemačka momčad odlazi na dva, a devet minuta prije kraja i na tri zgoditka prednosti, što je bilo nedostižno za domaće rukometaše.

IMG 4110

Našičanima može biti utjeha da su ekipi, koja je puna interancionalaca i njemačkih reprezentativaca, pružili odličan otpor. Ako odigraju na istoj razini u uzvratnom susretu nije isključena mogućnost iznenađenja. Veliki hendikep za trenera NEXE-a Branka Tamšea bila su tri isključenja, jednog od ključnih obrambenih igrača Marka Mrđenovića već u 37. minuti, dok je Halil Jaganjac odigrao 28 minuta s dva isključenja, što je bitno oslabilo domaću obranu u drugom dijelu utakmice.

Najefikasniji u domaćim redovima bili su Jaganjac sa sedam i Tomislav Severec s pet zgoditaka, dok je raspoloženi Moreno Car sakupio 12 obrana.

IMG 4173

NEXE: Moreno Car (12+0) , Mihailo Radovanović (0+1), Halil Jaganjac 7, Tomislav Severec 5, Fran Mileta 3, Gianfranco Pribetić 3, Živan Pešić 2, Janko Kević 2, Aleksandar Bakić 1, Saša Barišić Jaman 1, Marin Jelinić 1, Marko Mrđenović , Ivan Vida, Borna Manci Mičević, Alen Blažević i Mario Tomić. Trener: Branko Tamše.

Rhein-Neckar Löwen: Andreas Palicka (11+0), David Späth, Nikolas Katsigiannis, Jerry Tollbring 7, Philipp Ahouansou 3, Patrick Groetzki 3, Jannik Kohlbacher 3, Andre Schmit 2, Niclas Vest Kirkeløkke 2, Ýmir Gíslason 2, Jesper Nielsen 2, Romain Lagarde 1. Mait Patrail 1, Albin Lagergren 1, Uwe Gensheimer i Lukas Nillson. Trener: Martin Schwalb.