U Srednjoj školi Marka Marulića Slatina održano županijsko natjecanje iz engleskog jezika

blank

U Srednjoj školi Marka Marulića Slatina u srijedu je održano županijsko natjecanje iz engleskog jezika u pet kategorija, osmi razred osnovne škole, drugi razred gimnazije, drugi razred strukovnih škola, četvrti razred gimnazije i četvrti razred strukovnih škola.

Na natjecanju je ove godine sudjelovalo ukupno 36 učenika iz 12 osnovnih i srednjih škola Virovitičko-podravske županije koje je za natjecanje pripremalo 22 mentora. Za organizaciju i provedbu natjecanja, koje je održano prema uputama Agencije za odgoj i obrazovanje i preporukama HZJZ, bilo je zaduženo šesteročlano stručno povjerenstvo u sastavu: Sanja Špoljarić, prof. savjetnica, predsjednica stručnog povjerenstva;  Sanda Bašić, prof. mentorica;  Martina Blažević, učiteljica mentorica; Tamara Prelog, mag. educ.; Silvija Mađarić, mag. prim. educ. i Zrinka Habuda Ličinić, prof.

Najbolji u poznavanju engleskoga jezika su učenici:

OSNOVNE ŠKOLE

8. razred

1.mjesto Dominik Prpić, Osnovna škola Vladimira Nazora, Virovitica (mentorica: Martina Blažević)

2.mjesto Ana Vuković, Osnovna škola Ivane Brlić-Mažuranić, Orahovica (mentorica: Valentina Špalj)

3.mjesto Klara Volenik, Osnovna škola Vladimira Nazora, Virovitica (mentorica: Martina Blažević)

SREDNJE ŠKOLE

2.razred – srednja strukovna škola

1.mjesto Matija Bajan, Strukovna škola Virovitica (mentorica: Mirjana Pokupić)

2.mjesto Dino Špondreht, Tehnička škola Virovitica (mentorica: Gabriela Tomljanović)

3. mjesto Mihaela Timek, Srednja škola Stjepana Ivšića, Orahovica (mentorica: Sanda Bašić)

2.razred – gimnazije

1.mjesto Ivan Gabrijel Stanić, Katolička klasična gimnazija s pravom javnosti u Virovitici, Virovitica (mentorica: Maja Fabijanac)

2.mjesto Alek Čiš, Srednja škola Stjepana Ivšića, Orahovica (mentorica: Zorana Vojatović)

3.mjesto Nikola Filipović, Gimnazija Petra Preradovića, Virovitica (mentorica: Maja Mlinarić)

4.razred – strukovnih škola

1.mjesto Vedran Grgesina, Tehnička škola Virovitica (mentorica: Gabrijela Tomljanović)

2.mjesto Matej Krnjak Madjerić, Strukovna škola Virovitica (mentorica: Martina Holer)

3.mjesto Iva Nater, Strukovna škola Virovitica (mentorica: Martina Holer)

4.razred – gimnazije

1.mjesto Viktor Lovrić, Srednja škola Marka Marulića, Slatina (mentorica: Sanja Špoljarić)

2.mjesto Jakov Ferenčević, Gimnazija Petra Preradovića, Virovitica (mentorica: Renata Kos-Badanjek)

3.mjesto Marko Kukrika, Gimnazija Petra Preradovića, Virovitica (mentorica: Iva Pušćenik)

Učenici su postigli odlične rezultate u svojim kategorijama, a za državno natjecanje predlažu se svi učenici koji su u tablici posebno označeni i koji imaju postotak riješenosti testa kako slijedi: lista za osmi razred – iznad 75% riješenosti testa, lista za gimnazije – iznad 80% i lista za stukovne škole – iznad 70%.

(ADF; S. Špoljarić)