3. HNL SJEVER Virovitica se “vratila iz mrtvih” i uzela bod, gosti iz Virja ispustili tri pogotka prednosti

U 20. kolu 3. hrvatske lige Sjever na terenu Sportskog centra Vegeška nogometaši Virovitice remizirali su posljednjeplasiranom momčadi lige Podravcem iz Virja 4:4.

Do ovoga kola gosti su osvojili samo dva boda, a u subotnjem susretu bili su nadomak prve ovosezonske pobjede. Na samom početku gosti su ostali bez svog prvog vratara Jasmina Ramaja, koji je zbog ozlijede morao napustiti teren.

Tekst se nastavlja ispod oglasa...

U prvih tridesetak minuta domaće momčadi kao da nije bilo na terenu. Gosti su dominirali i koristeći pogreške domaćeg sastava poveli 3:0. U 23. minuti Eugen Jelić Balta koristi ubačaj s lijeve strane i glavom ubacuje loptu uz stativu za 1:0. Četiri minute kasnije ubačaj s druge strane koristi Nikola Tuba i gosti vode 2:0, a u 32. minuti jedna je lopta ”izmigoljila” domaćem vrataru Mariju Maroševiću što koristi Leo Kovačić za gostujuću prednost od tri zgoditka. Viroviticu je probudio Josip Ivačić. Iskoristio je poklon loptu domaće obrane i u solo prodoru svladao gostujućeg čuvara mreže Slavena Jarneca u 42. minuti. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, s boka na 3:2 smanjuje najbolji domaći strijelac Nikola Suvajac.

Na početku drugog dijela u igru ulaze Dorian Mikičić i Slaven Marković, a njihovim ulaskom kao da se  na terenu pojavila neka druga, agresivnija, momčad u narančastim dresovima. U dvije sporne prilike sudac Marko Đurđek, usprkos domaćim očekivanjima, nije pokazao na bijelu točku. U svom prvom prodoru na domaću polovicu terena u drugom dijelu gosti su izborili slobodan udarac s boka. Ponovo su igrači u crvenim dresovima viši i Leo Kovačić svojim drugim zgoditkom dovodi Podravac u prednost 4:2. Domaći igrači se nisu predavali te kreću u nove napade. Domagoj Vučemilović – Jurić glavom smanjuje na 4:3, a tri minute prije kraja, najbolji u domaći redovima, Rok Horaček, postavlja konačan rezultat 4:4. Vidjeli smo tako dva lica domaće momčadi, u prvom dijelu beskrvno i anemično, a u drugom borbeno, koje je na kraju i donijelo bod u ogledu s kvalitetnim gostima iz Virja koji igraju puno bolje nego što to pokazuje njihova pozicija na tablici.