Marino Bloudek osvojio utrku „Jel’ trčiš lega“, dok je Doroteja Santi bila srebrna: Ferivi polumaraton istrčao i župan Igor Andrović

Osijek je u subotu bio domaćin tri atletske utrke – Ferivi polumaratona 21,1 kilometara, utrke „Jel´ trčiš lega“ na 5 kilometara i štafetu 3×7 kilometara. Petar Bratulić iz Atletskog kluba Agram, prvi je stigao na cilj 17. Ferivi polumaratona u dužini od 21,1 kilometar, a najbolja atletičarka je bila Matea Parlov Koštro, članica Atletskog kluba Svetice.

U štafeti 3 puta 7 kilometara najuspješniji su bili Luka Gajić, Roko Horak i Darko Smrčak. Virovitičanin Marino Bloudek iz Atletskog kluba Kvarner pobjednik je 5 kilometarske utrke “Je’ trčiš lega”. Slavio je rezultatom 15:13, poboljšavši svoj rekord na ovoj utrci za 67 sekundi. U ženskoj kategoriji, Slatinčanka Doroteja Santi, bila je srebrna (19:44).

U utrci polumaratona, izdvojili smo neke od rezultata naših natjecatelja: Darko Dolovski (Glasnici istine) je bio 9. u svojoj uzrasnoj kategoriji (1:26:29). Kruno Tomljanović (AK Virovitica) je sa 1:33:55 osvojio 17. mjesto. Goran Draksler (AU Moslavina u pokretu) je sa 1:37:19 osvojio 21. mjesto u svojoj kategoriji. Danijel Dunković (IND) je s vremenom 18:42 bio deseti u svojoj kategoriji. Denis Halupa (AK Virovitica je bio 31. – 1:49:44), a virovitičko-podravski župan Igor Andrović (AK Virovitica) je bio 69. u svojoj uzrasnoj kategoriji (1:50:42). Dražen Jurković (AK Virovitica) je bio 33. (1:51:09), Goran Volenik (AK Virovitica) 47. sa 1:55:09. Odličan rezultat ostvario je Zlatko Milošević (Glasnici istine) koji je u kategoriji iznad 70 godina osvojio 2. mjesto istrčavši 21,1 kilometar za 2:03:14. Na polumaratonu je nastupilo 599 natjecatelja. Kompletne rezultate za „Jel’ trčiš lega“ možete vidjeti OVDJE, a za polumaraton OVDJE.

(vpz.hr, stotinka.hr, Fotografije: Facebook)