3. HNL SJEVER Kovač, Crvenka i Suvajac za novu pobjedu Virovitice u 3. kolu lige za opstanak

Nakon dvije domaće pobjede, u prvenstvenom ogledu s Podravcem iz Virja i kup susretu s orahovačkim Papukom, nogometaši Virovitice došli su do pobjede i u utakmici 3. kola lige za opstanak 3. hrvatske lige Sjever, na gostovanju u Murskom Središću, gdje su bili bolji od Rudara 3:1.

Trener Virovitice Goran Bosilkovski izrotirao je sastav kako bi opterećenje natjecanja ponio veći dio igrača. U sedmoj minuti Denis Kovač doveo je gostujuću momčad u prednost od 1:0. Pet minuta prije odlaska na odmor kapetan Virovitice Krešimir Crvenka povećao je na 2:0.

Početkom drugog dijela domaći nogometaši su krenuli na sve ili ništa, ali bez promjene rezultata. Vratar Virovitice Mario Marošević za njih je bio nepremostiva prepreka.

U 82. minuti, nakon lijepog prodora, Rok Horaček je nesebično asistirao Nikoli Suvajcu, koji je novim zgoditkom potvrdio svoje mjesto na vrhu liste najboljih strijelaca.

U posljednjoj minuti sudačke nadoknade Nino Patafta smanjio je na konačnih 3:1.

Rudar Mursko Središće – Virovitice 1:3

Igrač utakmice: Nikola Suvajac