U Zdencima održano predizborno druženje Hrvatske demokratske zajednice

blank

U nazočnosti predsjednika ŽO HDZ-a VPŽ, saborskog zastupnika Josipa Đakića, dopredsjednika ŽO HDZ-a VPŽ i župana Igora Androvića i njegovog zamjenika Marija Klementa te saborske zastupnice Vesne Bedeković ispred zgrade Nogometnog kluba Sloga Zdenci održano je predizborno druženje HDZ-a uz domaćinstvo predsjednika i dopredsjednika OO HDZ-a Zdenci Tomislava Durmića i Jurice Kirisa. Nazočnima se prvi obratio Tomislav Durmić, kandidat za načelnika općine izdvojivši vrijednosti koje je HDZ u ovoj općini stvorio za dobrobit svojih mještana.

– Prije svega zahvaljujem svim mještanima koji su nam svojim potpisom dali podršku i novo povjerenje. Prioritet našeg rada je učiniti što više u ostvarenju onoga što je potreba mještana ove općine. Naš rezultat je da smo u proteklih osam godina realizirali projekte u vrijednosti preko 30 milijuna kuna, od čega smo preko 20 milijuna dobili od Vlade RH, odnosno resornih ministarstava i putem EU fondova preko raspisanih natječaja. Posebno smo ponosni na izgradnju kanalizacije s pročistačem u Zdencima, a za izgradnju priključaka smo osigurali i dodatnih 3 milijuna kuna. I evo trenutno je pri kraju je izrada projektne dokumentacije za izgradnju kanalizacije u Dugoj Međi.

Moram izdvojiti i uređenja mjesnih domova na području općine koji su bili u derutnom stanju, a danas su ponos svakog mjesta, a preostali su još dom u Zdencima za koji je pripremljena projektna dokumentacija, a riječ je o sanaciji krovišta i fasade. 2016. je izgrađen novi Dom zdravlja, prošle godine dovršena izgradnje novih prostorija NK Sloge, a u nepune dvije godine izgrađene su i četiri kuće oproštaja. Izgrađen je kružni tok, uređeno niz ulica i izgrađeni novi nogostupi po svim našim mjestima, a izgradili smo i dječja igrališta. Pokazali smo i socijalnu osjetljivost uključivanjem u program ”Zaželi” vrijedan 1,7 milijun kuna u sklopu kojeg je zaposleno 10 žena koje brinu o 50 starih i nemoćnih ljudi. Pomažemo i sufinanciramo učenike, studente, umirovljenike, pomažemo poljoprivrednicima, vatrogascima, braniteljima i svima kome možemo.

Skup HDZ Zdenci 3

Vjerujem kako ćemo povjerenje mještana dobiti u naredne četiri godine te tako realizirati pripremljene i nastaviti stvarati nove projekte jer smo pokazali da se snagom zajedništva može puno – rekao je Tomislav Durmić.

Nazočnima se potom obratio dopredsjednik ŽO HDZ-a VPŽ i župan Igor Andrović naglasivši kao vjeruje da su načelnik Tomislav Durmić i on kao župan sa svojim timom opravdali dosadašnje povjerenje kako na području općine tako i cijele županije.

– O tome ne govore samo riječi, nego svi projekti koji su uspješno realizirani na području cijele županije, a to su bili projekti koji su se ticali poljoprivrede, gospodarstva, zdravstva, obrazovanja, naše vrtićke djece i školaraca, srednjoškolaca i studenata, radnika i umirovljenika, ljudi koji žive i na ruralnim i urbanim područjima. Sigurno ćemo tako nastaviti i dalje, zato smo i ušli u novu političku utrku kako bi završili sve započete projekte te da sredstvima EU fondova te Vlade RH i ministarstava, kao i našeg županijskog i općinskih proračuna, stvaramo nove projekte koji će značiti boljitak života svih žitelja naše županije.

Skup HDZ Zdenci 4

Potencijala i ideja imamo, projekata također, a i novaca uvijek ima jer smo lideri u Hrvatskoj po povlačenju sredstava iz EU fondova, i još je nužno samo i daljnje povjerenje naših građana. Danas smo obišli jako puno toga u općini Zdenci, ali zaključak je nakon svega jasan i jednostavan, vidljivo je kako su u ovoj općini itekako brine o svim segmentima društvenog i javnog života, brine se i skrbi za svakog mještanina i svako mjesto. Mi smo svjesni svega što smo napravili do sada, ali isto tako i da i dalje moramo biti tu za sve vas, služiti svim građanima ove županije i zato i danas kažem upravo svima vama, hvala vam što ste do sada bili uz nas, a hvala vam i za ubuduće jer sam siguran u pobjedu kako na nivou županije tako i ovdje u općini Zdenci – zaključio je Igor Andrović.

Predsjednik ŽO HDZ VPŽ i saborski zastupnik Josip Đakić naglasio je kako je sa zadovoljstvom boravio u općini Zdenci koja je imala proračun od 400 tisuća kuna, a danas on broji 6 milijuna kuna.

– Ovo je općina koja je uspjela unaprijediti ovo ruralno područje, ali ova općina isto tako zaslužuje još puno više milijuna i ulaganja koja su zajamčena samo pravim izborom pravih ljudi. Vjerujem da mještani ove općine prepoznaju sve stvorene vrijednosti i vjerujem da se ovdje nitko neće vraćati na stare, prošle i iscrpljujuće političare koji znaju samo nešto obećavati. Danas su nabrojeni brojni realizirani projekti, ali i oni koji su u pripremi i zasigurno će biti ostvareni, a tome je garancija vertikala koja sigurno funkcionira, općina-županija-država, to je vertikala koja sigurno donosi plodonosan uspjeh, to je vertikala koju nitko drugi ne može ostvariti, osim onih dužnosnika koji su zajedno stasali i zajednički gradili prostore, razumijevajući jedni druge i poštujući se međusobno te svakog čovjeka ponaosob.

Skup HDZ Zdenci 5

42 milijarde eura je Hrvatskoj na raspolaganju u narednim godinama i vjerujte da i općina Zdenci kao i cijeli prostor Virovitičko-podravske županije će sigurno ovim sredstvima biti oplemenjen i unaprijeđen. I zato samo s ovom garniturom ponuđenih ljudi na čelu s načelnikom Durmićem i županom Androvićem može se dalje razvijati, graditi i stvarati i još jednom, ne vraćajte se na prošlost, jer ona nema budućnost – zaključio je Đakić.

(OO HDZ Zdenci)