Održana konstituirajuća sjednica: Tomislav Tomić i u novom mandatu predsjednik Općinskog vijeća Čačinci

blank

Konstituirano je Općinsko vijeće te izabrani predsjednik i njegov zamjenik, glavni su to zaključci konstituirajuće sjednice Općinskog vijeća Čačinci. Sjednicu je otvorila pročelnica jedinstvenog upravnog odjela Marija Vreš, a potom je nastavak odradio nositelj liste HDZ-a koje je dobila najviše mandata na lokalnim izborima, Tomislav Tomić. U nastavku sjednice konstituirano je vijeće koje čini 13 vijećnika i to 9 iz redova Hrvatske demokratske zajednice Tomislav Tomić, Mirko Mališ, Kristina Krmpotić, Nikica Stanković, Tamara Prelog, Maja Jurlina, Mario Lončar, Manuela Mališ i Mirjana Dadić Kraljik te četvero iz redova SDP-a Ivan Jerbić, Branko Knežević, Antonija Bušljeta i Željka Hat, a kako je istaknuto kroz izvješće mandatne komisije, u Vijeće će još nakon naknadnih izbora ući i predstavnik srpske nacionalne manjine. Vijećnici su potom položili svečanu prisegu, a zatim i jednoglasno za predsjednika Vijeća u novom mandatu izabrali Tomislava Tomića koji je na tom mjestu bio i u prošlom sazivu. Za dopredsjednicu je, također jednoglasno, izabrana Kristina Krmpotić.

Vijece Cacinci 3 scaled

– Nadam se kako će ovaj mandat koji počinjemo na dobrim temeljima prošlog, biti još uspješniji i bolji u cilju razvoja naše općine kao jedne lijepa urbana cjelina u kojoj će ljudi biti zadovoljni i ponosni na općinu u kojoj žive. Najveću zadaću ima naš novi načelnik Alen Jurenac kojem i ovim putem čestitam na izboru, a ja vjerujem kako ćemo mu nas 13 i uz predstavnika nacionalne manjine, biti podrška u svemu što bude činio za dobrobit naših mještana – rekao je predsjednik Vijeća Tomislav Tomić. Sjednici je nazočio i novi načelnik općine Alen Jurenac koji je čestitao vijećnicima na izboru.

Vijece Cacinci 4

– Velika je odgovornost pred svima nama, ali iskreno se veselim budućoj zajedničkoj suradnji i radu kroz koji ćemo pokušati realizirati sve projekte i rješavati sve probleme. Siguran sam kako ćemo zajedno marljivim radom i dalje skrbiti za svakog našeg mještana i svako naselje ravnomjerno. U tome očekujem doprinos svakog vijećnika jer vjerujem da su to ljudi prepuni elana i volje boriti se ra razvoj naše općine koja zaista ima veliki potencijal koji treba iskoristiti – zaključio je načelnik Jurenac.                                        

(www.icv.hr, vg)