Zbogom školo do jeseni: Ivan Jadek, Kristijan Matković, Dinko Magenhajm, Kristijan Vuk i Filip Smrček su najbolji učenici Virovitičko-podravske županije

Foto: K. Toplak

Orahovica je bila domaćin završne školske manifestacije “Zbogom školo do jeseni” koja se ove godine održavala uz moto “Pod svjetlima reflektora”, a uz Virovitičko-podravsku županiju, organizaciju je potpisala Osnovna škola Ivana Brlić Mažuranić Orahovica.

Na manifestaciji su proglašeni najbolji učenici osnovnih i srednjih škola s područja Virovitičko-podravske županije. Nagrade najboljima uručio je virovitičko-podravski župan Igor Andrović, gradonačelnik Orahovice Saša Rister i pročelnica za obrazovanje i demografiju VPŽ Martina Bunić.

Tekst se nastavlja ispod oglasa...

Tako je, Ivan Jadek, koji dolazi iz OŠ Josipa Kozarca Slatina, najbolji učenik osnovnih škola. Zanimljivo, ova škola, već šestu godinu zaredom daje najboljeg učenika osnovnoškolskog obrazovanja. U kategoriji umjetničkih glazbenih škola, slavio je Kristijan Matković, učenik Glazbene škole Jan Vlašimsky Virovitica u “osnovnoškolskom obrazovanju”, te Dinko Magenhajm, učenik Glazbene škole Jan Vlašimsky u “srednjoškolskom obrazovanju”. Kristijan Vuk, slastičar Strukovne škole Virovitica, najbolji je učenik srednjih škola s trogodišnjim programom. Istodobno, Filip Smrček, maturant Gimnazije Petra Preradovića Virovitica smjer prirodoslovno-matematička, najbolji je učenik Virovitičko-podravske županije srednjih škola četverogodišnjeg programa.

-Čestitam našim najboljim i nagrađenim učenicima osnovnih i srednjih škola Virovitičko-podravske županije. Vi ste doista najbolji od najboljih i ponosni smo što vas imamo u našoj županiji. Nastavite i dalje biti tako vrijedni i ulagati u svoje znanje. Prekrasno nam je bilo u Orahovici, ostaje žal za ljepotama središnjeg parka, ali i ovako je sve prelijepo i svečano i što reći nego Zbogom školo do jeseni, do novih velikih školskih uspjeha – rekao je između ostalog župan Andrović.

Gradonačelnik Orahovice Saša Rister posebno je bio ponosan što se ovaj veliki školski događaj odvio u Orahovici.

-Ovo je prvi put da se manifestacija “Zbogom školo do jeseni” odvija izvan Virovitice i eto, odmah kod nas u Orahovici. To je za nas velika čast i zahvaljujem županu Igoru Androviću i Virovitičko-podravskoj županiji na ovoj prilici koju smo vjerujem iskoristili na najbolji mogući način. Žao mi je jedino što sve nismo organizirali onako kako je zamišljeno u našem prekrasnom, središnjem gradskom parku, ali sve je odlično pripremljeno i u sportskoj dvorani našeg školskog centra. Od srca čestitam svim nagrađenim učenicima i želim puno sreće u nastavku školovanja, neka što bolje iskoriste ogromno znanje koje imaju – zaključio je Rister.

Manifestaciju su tijekom programa uljepšali mali glazbenici Osnovne glazbene škole Milka Kelemena Slatina – područnog odjela Orahovica s nekoliko točaka, Plesna skupina modernog plesa Osnovne škole Ivane Brlić-Mažuranić Orahovica, a na kraju su koncertom oduševili i glazbenici Osnovne glazbene škole Jan Vlašimsky Virovitica.

Najbolji učenici osnovnih i srednjih škola:

Osnovne škole

 • OŠ Davorin Trstenjak Čađavica – Robert Kovač
 • OŠ Antun Gustav Matoš Čačinci – Miko Matešić
 • OŠ Eugena Kumičića Slatina – Noa Jaković
 • OŠ Vladimir Nazor Nova Bukovica – Matej Bračun i David Terek
 • OŠ Vladimir Nazor Virovitica – David TerekOŠ Mikleuš – Ivan Cingel
 • OŠ Josipa Kozarca Slatina – Ivan Jadek
 • OŠ Ivana Brlić Mažuranić Orahovica – Matej Jurlina
 • OŠ Voćin – Gabriel Simonović
 • OŠ Augusta Cesarca Špišić Bukovica – Lana Kostadinović
 • OŠ Gradina – Klara Nenadović
 • OŠ Ivan Goran Kovačić Zdenci – Veronika Pastrećka
 • OŠ Suhopolje – Luka Momčilović
 • OŠ Petar Preradović Pitomača – Jakov Čajkulić
 • OŠ Ivan Goran Kovačić Gornje Bazje – Ivica Marković
 • OŠ Ivana Brlić Mažuranić Virovitica – Leo Crnčić
 • Oš Vladimir Nazor Virovitica – Ana Nater
 • Glazbena škola Jan Vlašimsky Virovitica – Kristijan Matković
 • Glazbena Škola Milka Kelemena Slatina – Magdalena Krmpotić

Srednje škole

 • Srednja škola Stjepana Sulimanca Pitomača – Luka Bedeković (trogodišnji program) i Lorena Klikić (četverogodišnji program)
 • Gimnazija Petra Preradovića Virovitica – Filip Smrček
 • Katolička klasična gimnazija Virovitica – Mislav Korotaj
 • Strukovna škola Virovitica – Kristijan Vuk (trogodišnji program) i Matej Krnjak Mađerić (četverogodišnji program)
 • Tehnička škola Virovitica – Tomislav Maurović
 • Industrijsko-obrtnička škola Virovitica – Renata Dorić
 • Industrijsko-obrtnička škola Slatina – Kristijan Gegić
 • Srednja škola Marka Marulića Slatina – Sonja Prebeg
 • Srednja škola Stjepan Ivšić Orahovica – Josipa Čolaković (trogodišnji program) i Jelena Zubak (četverogodišnji program)
 • Učenički dom Virovitica (Tea Pleško)
 • Glazbena škola Jan Vlašimsky Virovitica – Dinko Magenhajm.

(www.icv.hr, vg, vpz.hr, foto: V. Grgurić i K. Toplak)