2. ŽNL ISTOK Dolački DOŠK uvjerljiv protiv Krčevine, Standard “petardom” ispratio Mladost, Zrinski pobjedom protiv Munje stigao do prvog mjesta

blank

Proteklog vikenda županijski drugoligaši, članovi 2. ŽNL Istok, odigrali su zanimljive susrete trećeg kola.

Najuvjerljiviju pobjedu proteklog vikenda ostvario je DOŠK koji je na domaćem terenu u Dolcima slavio protiv Krčevine s visokih 7:1. Gosti su poveli preko Maria Kovača u 17. minuti utakmice, a prednost su na svojoj strani držali točno dvadeset minuta. Na 1:1 u 37. izjednačio je Marijan Velić, dok je prije odlaska na odmor susret preokrenuo Matija Zeman koji je pogodio za 2:1 minutu prije kraja poluvremena. U 46. i 54. minuti Zeman je s dva nova pogotka donio sigurnu prednost DOŠK-u, a do kraja utakmice vratar Krčevine Antonijo Kovač još je tri puta vadio loptu iz svoje mreže. Prvo je na 5:1 u 71. minuti povisio Luka Zeman, Velić se još jednom upisao u strijelce u 79. minuti, a konačan rezultata postavio je Luka Zeman svojim drugim golom pet minuta prije kraja utakmice. Pobjeda je mogla biti i uvjerljivija, no kazneni udarac koji je bio dosuđen za domaću momčad nije bio realiziran.

Uvjerljiv je bio i Standard koji je u Novoj Šarovki dočekao Mladost iz Bakića. Tin Tušek poentirao je u 11. minuti za prednost “domaćina” od 1:0, dok je do kraja poluvremena rezultat povećao Alen Mihalić. Isti je igrač pogodio za 3:0 u 53. minuti, Tušek je svoj drugi pogodak postigao pet minuta kasnije, dok je konačnih 5:0 postavio Antonijo Marinković u 71. minuti susreta. Mladost je do prvog pogotka u ovogodišnjem natjecanju mogla doći u 80. minuti, ali kazneni udarac koji je bio dosuđen za njih nije bio realiziran.

Zrinski je sigurnom pobjedom na gostovanju u Velikom Rastovcu stigao do maksimalnog učinka nakon tri odigrana kola te je trenutno na prvom mjestu prvenstvene ljestvice. Mihael Topolovec bio je strijelac vodećeg pogotka u 11. minuti, dok je konačan rezultat prvog poluvremena postavio Matej Šimek. U nastavku se mreža tresla još dva puta, a u oba navrata lopta je završila iza leđa vratara Filipovića. Prvo je na 3:0 povisio Antonio Prpić u 79. minuti, a posljednji zgoditak na susretu postigao je Tomislav Kurtić za konačnih 4:0.

Ćeralije su po prvi put u novoj sezoni došle do punog plijena. Na gostovanju u Čađavici slavile su protiv Mladosti rezultatom 2:0. Oba pogotka na susretu pala su u samoj završnici, odnosno u posljednjih osam minuta. Prednost Ćeralijama svojim je golom donio Andjeljko Jaković u 82. minuti, dok je za konačnih 2:0 poentirao Josip Perić.

Jedina utakmica koja je završila bez pobjednika bila je ona u kojoj su se susreli Dinamo Josipovo i Grabić. Susret je odigran u Novoj Šarovki, a do vodstva su stigli gosti koji su poveli nakon 46 minuta igre. Strijelac prvog gola na utakmici bio je Mihael Tomašević, dok je konačnih 1:1 postavio Dejan Mioljević čime je osigurao bod svojoj momčadi.

Kako je već spomenuto, prvo mjesto trenutno drži Zrinski s devet bodova, isto koliko ima i Standrad, a dva boda manje od vodeće dvojke ima Dinamo koji je trenutno trećeplasirani. Posljednja dva mjesta bez osvojenih bodova trenutno pripadaju Krčevini, odnosno Mladosti iz Bakića.