XCM Javorica 2021. Slatina bila domaćin službene utrke Giant-Slavonsko brdske biciklističke lige

blank

Ljubitelji brdskog biciklizma, zahvaljujući Biciklističkom klubu Slatina kao glavnom organizatoru i Turističkoj zajednici grada Slatine kao generalnom pokrovitelju događaja, na svoje su došli danas (nedjelja). Naime, slatinsko jezero Javorica bila je polazišna i završna točka službene utrke Giant – Slavonsko brdske biciklističke lige, ”XCM Javorica 2021.”.

Na spomenutoj utrci sudjelovali su biciklisti klubova iz Osijeka, Slavonskog Broda, Požege, Virovitice, Donjeg Miholjca, Našica,  Orahovice…, ali i individualci, rekreativci, ljubitelji prirode i zdrave rekreacije.

Staza utrke prolazila je pokraj izletišta Bunarić, vinogradima oko Lukavca, šumskim predjelima Golenića i Ivanbrijega…, a konačni cilj/start bio je na jezeru Javorica kao i centralna postaja ove utrke koju su vozili biciklisti u osam dobnih kategorija.

Medalje su najuspješnijim biciklistima uručili zamjenik slatinskog gradonačelnika Ilija Nikolić i direktor Turističke zajednice grada Slatine Jurica Bosak, dok je posebne nagrade za najstarijeg sudionika (Dragoljub Marković) i najmlađu sudionicu utrke (Lea Sobodić) uručio predsjednik BK Slatina Damir Veger.

REZULTATI PO KATEGORIJAMA

Elite:
1. Matija Zubaj (BK Našice) 1:54:18
2. Igor Acs (BK Roda) 1:54:19
3. Krešo Hasanac (BK Biker) 1:54:21
4. Mato Grgić (CRO MTB team) 1:59:54
5. Nino Pavičić (BBK Požega) 2:05:44

Juniori:
1. Luka Mikić (BK Maraton team) 2:15:48
2. Benjamin Lamot (BK Našice) 2:18:01
3. Marko Kustura (BK Maraton team) 2:33:17

Kadeti:
1. Ivan Bokun (BK Dugo selo) 1:20:12
2. David Terek (BK Slatina) 1:20:16
3. Dominik Jonaš (BK Bor) 1:24:24
4. Andrija Smoljan (BK Bor) 1:30:10
5. Karlo Glumac (BK Lood) 1:38:12

Žene:
1. Zlatica Pernjak (BK Rotor) 1:23:42
2. Petra Klemen (BK Bor) 1:24:25
3. Gabrijela Fran (BK Bike around) 1:30:16
4. Lea Sobodić (BK Lood) 1:38:10

Veteran A:
1. Denis Brandis (BK Osijek 2010) 2:01:52
2. Ivan Adžić (BK Našice) 2:03:54
3. Tomislav Matešić (Ind.) 2:04:19
4. Nino Margaretić (Ind.) 2:07:04
5. Luka Zrnić (Keks) 2:15:51

Veteran B:
1. Marko Ljevar (BK Našice) 1:54:33
2. Davor Ružić (CRO MTB team) 1:55:30
3. Tihomir Šatrović (BBK Požega) 1:57:36
4. Robert Hotko (BK Bumbar) 1:58:38
5. Zoltan Horvath (Green way) 2:02:25

Veteran C:
1. Krešimir Pavičić (BBK Požega) 1:18:42
2. Ivica Kerep (BK Maraton team) 1:18:49
3. Dalibor Kovačić (BK Bike around) 1:21:58
4. Zvonko Brkić (BK Maraton team) 1:39:55
5. Dragoljub Marković (BK Bor) 1:44:14

Sport/hobby:
1. Nemanja Maksimović (BK Summit) 1:12:57
2. Marko Varga (BK Lood) 1:13:07
3. Mislav Ciboci (BK Našice) 1:15:58
4. Robert Mikletić (BK Dugo Selo) 1:23:01
5. Saša Presežnik (Ind.) 1:23:01
 
Svoj posao službenih mjeritelja vremena je na zavidnoj razini odradila ekipa ”99 balona” iz Slavonskog Broda.

(www.icv.hr, adf, Foto: D. Fišli)