2. HRL SJEVER ‘Okrnjeni’ sastav Pitomačanki odlično parirao Osječankama, na kraju ‘upisan’ minimalni poraz

Kako smo i najavili, rukometašice Pitomače na susret petog kola 2. hrvatske lige Sjever otputovale su s desetkovanim sastavom, sa samo sedam igračica u polju i tri vratarke.

Čak su i u takvom ‘okrnjenom’ sastavu Pitomačanke uspješno parirale domaćem sastavu, koji je većim dijelom prvog poluvremena imao prednost na svojoj strani. Na odmor se otišlo s prednošću osječke Olimpije 17:16.

U drugom dijelu Pitomača je imala minimalnu prednost do 50. minute, kada su domaće igračice povele i tu prednost zadržale do krajnjih 31:30. Treba spomenuti da, zbog zdravstvenih tegoba, Dora Šandrovčan nije mogla odigrati cijelu utakmicu, a Marija Veronika Lacković parket je morala napustiti u posljednjoj minuti zbog trećeg isključenja.

Najefikasnije u pitomačkim redovima bile su Tamara Štefanec i Marija Roberta Magić (osam pogodaka) te Nina Ferić sa sedam zgoditaka.

Pitomača: Iva Biuk, Iva Blažević, Ema Antoljak, Nina Ferić 7 (2), Tamara Štefanec 8 (4), Sofija Martinčević 3, Marija Roberta Magić 8, Marija veronika Lacković 1, Valentina Šanteković 3 i Dora Šandrovčan. Trenerica: Sanja Šandrovčan.