Finale Županijskog kupa za pionire: Virovitica uvjerljivom igrom pobijedila Slatinu

U utorak, 12. listopada na stadionu Školski vrt u Gornjem Bazju odigrana je finalna utakmica Županijskog nogometnog kupa u konkurenciji pionira U-15. Mladi nogometaši Virovitice dominirali su terenom i došli do uvjerljive pobjede 6:0.

Od početka su Virovitičani bili bolji i “pleli mrežu” oko slatinskog gola. U 11. minuti dosuđen je slobodan udarac za Virovitičane. Loptu je uzeo Miron Škafar i pogodio okvir vrata, a odbijenu loptu ‘prihvatio’ je Matej Meler i pospremio ju u mrežu Slatine.

Najviše problema slatinskoj obrani pravio je brzonogi Luka Knežević koji je u 30. minuti, nakon brze kontre, povećao prednost Virovitice na 2:0. U posljednjim trenucima prvog dijela Tin Grdić je postavio rezultat prvog dijela – 3:0.

Nakon četiri minute igre u drugom dijelu Mihael Nježić je postigao četvrti pogodak za Viroviticu. Lukas Bajsar u 67. minuti izvrsnim lobom povećao je na 5:0. Konačni rezultat je postavio Luka Knežević svojim drugim zgoditkom, dvije minute prije kraja utakmice.

Pehare i medalje pobjednicima te medalje finalistima podijelio je član Izvršnog odbora Hrvatskog nogometnog saveza i predsjednik Županijskog nogometnog saveza Đuro Bukvić.

Virovitica 6 (3)
Slatina 0

Gornje Bazje. Stadion Školski vrt. Gledatelja: 50

Suci: Leopold Majstorović (Virovitica), Ema Penava (Cabuna) i Matija Lješčak (Gornje Bazje). Delegat: Robert Špiranec (Virovitica).

Strijelci: 1-0 Meler (12), 2:0 – Knežević (30), 3:0 – Grdić (35), 4:0 Nježić (39), 5:0 – Bajsar (67) i 6:0 – Knežević (68).

Virovitica: Šandrk (od 36. Dumić), Boljevčan (od. 53. Santro), Škafar (od 60. Crvenka), Košić, Kucljak, Ključec (od 60. Bajsar), Moslavac, Nježić (od 66. Nikšić), Knežević, Grdić (od 53. Česnik) i Meler (od 36. Šešet). Trener: Ante Dražić.

Slatina: Dubaić, Rudnički (od 36. M. Marošević), Bračun, Marinović, Krznarić (od 59. Bocor), Koščak (od 59. Demeter), Vilk, Đuzel (od 36. Barišić), D. Marošević (od 59. Cota), Kolembus i Mandić. Trener: Antonio Pejazić.