1. HRL U-17 Viro Virovitica s dvije nove pobjede učvrstila poziciju u vrhu skupine 4: Oslabljena Slatina upisala dva poraza

U sportskoj dvorani Tehničke škole u Virovitici odigrane su utakmice 6. kola 1. hrvatske rukometne lige U-17 regija 4. Međusobno su igrali Viro Virovitica, Slatina i Brod iz Slavonskog Broda.

U prvom susretu Virovitičani su pobijedili Brod 22:18. Cijeli prvi dio domaća momčad je imala prednost, da bi u posljednjoj minuti gosti iz Slavonskog Broda poravnali na 8:8. U prvih sedam minute drugog dijela Brođani su imali minimalnu prednost, a rezultat se “lomio” do pet minuta prije kraja utakmice kada Virovitičani odlaze na nedostižnu prednost i dolaze do pobjede 22:18.

IMG_5648-CustomViro Virovitica: Karlo Starčević, Dino Špondreht, Dominik Arsić 7 (2), Gabrijel Marjanović, Ivan Jakuš 7 (1), Roko Rendulić, Marko Pribil, Sebastijan Šiptarić, Mateo Mijatović 5 (1), Rene Velić, Matko Moslavac 2, Dorian Ivačić, Domagoj Benko, Leon Matijević 1 i Dino Habijanac, trener: Ivan Vrbančić.

U drugoj utakmici malobrojni Slatinčani su prvih 25 minuta pružili odličan otpor Brođanima koji su većinom imali minimalnu prednost, ali se na odmor ipak odlazi u egalu rezultatom 12:12. U drugom dijelu igrači Borda dominiraju i dolaze do pobjede 25:20.

Slatina: Noa Nemet, Noa Fazekaš 6, David Rožanković 7, Fran Kovač, Nikola Brnada, Ante Lulić 1, Karlo Škafar 2 i Mario Šomođi 4, trener: Vladimir Gojković.

Na kraju su međusobni susret odigrali mladi rukometaši Viro Virovitice i Slatine. Od samog početka Virovitičani su pokazali “tko je gazda na terenu”. Poveli su 5:0 i dominirali su cijelu utakmicu, tako da je mladi trener Viro Virovitice Ivan Vrbančić uspio u igri izrotirati sve igrače koji su mu bili na raspolaganju. Slatinačni su u nekoliko navrata iskoristili igrača više te su u tim trenucima uspjeli smanjiti prednost Viro Virovitice. Na kraju je momčad Viro Virovitice pobijedila 28:19.

IMG_5656-CustomViro Virovitica: Karlo Starčević, Dino Špondreht, Dominik Arsić 5, Gabrijel Marjanović 2,  Ivan Jakuš 3, Roko Rendulić, Marko Pribil 3, Sebastijan Šiptarić, Mateo Mijatović 6 (1), Rene Velić 1, Matko Moslavac 4, Dorian Ivačić, Domagoj Benko 2 (1), Leon Matijević 2 i Dino Habijanac, trener: Ivan Vrbančić.

Slatina: Noa Nemet, Noa Fazekaš 9, David Rožanković 4, Fran Kovač 2, Nikola Brnada, Ante Lulić 1, Karlo Škafar 1 i Mario Šomođi 2, trener: Vladimir Gojković.

Nakon osam odigranih utakmica Viro Virovitica se nalazi na petom mjestu s 12 bodova, koliko imaju četvrti Cestorad Vinkoprom i i treći Osijek. Slatina je 11. s četiri osvojena boda.

Idućeg vikenda Viro Virovitica i Slatina gostuju u Našicama, gdje s vodećim momčadima lige NEXE-om i Valpovkom iz Valpova.