Hrvatska savladala Island: Sve se riješilo u posljednjoj minuti

U trećem kolu drugo kruga Europskog prvenstva hrvatska rukometna reprezentacija savladala je Island 23:22.

Na početku utakmice Hrvati su poveli 1:0 i stali. Island je u nekoliko navrata imao pet zgoditaka prednosti, ali su se Hrvati do odmora probudili i smanjili zaostatak na samo dva zgoditka razlike, 12:10.

U prvih 16 minuta drugog dijela, odličnom obranom hrvatski rukometni reprezentativci su napravili 10:3, vodili su 20:15 i ponovno stali u obrani i napadu. To koriste Vikinzi s Islanda i nekoliko minuta prije kraja vode 22:21. Međutim u posljednje četiri minute Hrvati su smogli posljednje atome snage i došli do pobjede 23:22.

Najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Tin Lučin sa šest te Ivan Čupić i Ivan Martinović s po pet zgoditaka. Prvi puta na ovom europskom prvenstvu na vratima je briljirao Ivan Pešić, koji je sakupio 13 obrana.

U srijedu, 26. siječnja, u posljednjem kolu drugog dijela natjecanja, u 18 sati Hrvatska igra s Nizozemskom.