1. HRL U-16 REGIJA 2 1234 Virovitica osvojila četiri boda u Križevcima: ”Lavice” slavile protiv Radnika i Bjelovara

5. kolo 1. HRL U-16 za rukometašice odigrano je jučer u Križevcima. Virovitičke ”lavice”, rukometašice 1234 Virovitice, na ovom su turniru odigrale dvije utakmice, a kući se vraćaju s maksimalna četiri boda.

U susret protiv Bjelovara izabranice Darka Grdića ulaze vrlo dobro te na samom otvaranju utakmice dolaze do osjetnije prednosti. U 10. minuti prednost je iznosila +4 (7:3), u 16. +7 (10:3), dok se na predah otišlo rezultatom 14:9 u korist 1234 Virovitice. Približile su se Bjelovarčanke u nastavku nekoliko puta na -4, u 42. minuti došle su i na -3, no preokreta nije bilo. Golovima Dore Koprek, Lane Čor i Une Velić ”lavice” su sačuvale svoju prednost te su u konačnici upisale pobjedu rezultatom 26:23. Koprek je u tom dvoboju ujedno bila i najefikasnija igračica, a postigla je 12 pogodaka.

1234 Virovitica: Lorena Ariana Volenik, Ela Hajmaši, Dora Koprek 12, Jelena Pratljačić 1, Meri Oštrić 1, Evelin Grubić, Korina Velić 2, Nea Kovač 2, Ena Jug 1, Elena Glavica, Klara Crnoja 6, Una Velić, Darma Rončević, Lana Čor 1, trener: Darko Grdić.

Još uvjerljiviju pobjedu ”lavice” su ostvarile protiv domaćeg Radnika. Od samog starta virovitičke rukometašice imale su konce igre u svojim rukama, serijom 9:0 od 14. do 25. minute otišle su na uvjerljivih 20:6, dok je konačan rezultat utakmice glasio 35:14. Najefikasnija u utakmici protiv Radnika bila je Darma Rončević s šest zgoditaka, no valja napomenuti kako su se sve igračice, izuzev vratarki, upisale u listu strijelaca.

1234 Virovitica: Lorena Ariana Volenik, Ela Hajmaši, Dora Koprek 3, Jelena Pratljačić 2, Meri Oštrić 3, Darma Rončević 6, Evelin Grubić 2, Korina Velić 3, Nea Kovač 2, Ena Jug 4, Klara Crnoja 3, Lana Čor 4, Una Velić 2, Elena Glavica 1, trener: Darko Grdić.

S dvije pobjede rukometašice 1234 Virovitice ”skočile” su na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice s 10 osvojenih bodova. Vodeći Osijek bježim im pet bodova, drugoplasirana Podravka tri, a trećeplasirana Darda samo dva boda.