Okrupnjavanje vodno-komunalnog gospodarstva: Virkom ostaje jedini pružatelj vodnih usluga na području VPŽ

Od 150 komunalnih tvrtki koje su opskrbljivači vodom prema novim zakonskim odredbama, u Hrvatskoj ih ostaje 40. Na području naše županije tako će od četiri komunalna poduzeća (Virkom iz Virovitice, Komrad iz Slatine, Vodakom iz Pitomače i Voda iz Orahovice) ostati samo Virkom kao isporučitelj vodnih usluga.

Što ovo okrupnjavanje znači za ostala komunalna poduzeća, zaposlene, može li Virkom preuzeti posao opskrbe pitkom vodom i odvodnje za područje naše županije i što je investicijama poput aglomeracija koje su već pokrenute unutar komunalnih poduzeća i partnera?

Koliko će poskupiti cijena vode i koliko iznose gubitci u mreži? Na ta i druga pitanja odgovore će nam dati direktor Virkoma Damir Marenić, u našoj emisiji koju možete poslušati danas (subota) u 14 sati u programu ICV radija. (www.icv.hr)

- PROMO -

 

 

Povezane vijesti

Skip to content