1. HRL U-16 Rukometašice 1234 Virovitice stigle do dvije pobjede na domaćem terenu

Rukometašice 1234 Virovitice U-16 jučer (nedjelja) su odigrale susrete 6. kola 1. HRL. U Virovitici su gostovale ekipe Darde i Đakova, koje su ujedno bile protivnice virovitičkih ”lavica”, te ekipa Podravke.

U prvoj odigranoj utakmici, protiv Đakova, 1234 Virovitica je nakon 15-tak minuta imala tri pogotka prednosti, dok se ista u sljedećih pet minuta povisila na +6. Izabranice Darka Grdića prvo su poluvrijeme privele kraju rezultatom 19:12, dok su u drugom održavale svoju prednost koja je do isteka 50. minute porasla do konačnih +9. Završilo je 36:27. Klara Crnoja bila je najefikasnija igračica s osam zgoditaka, dok su Ena Jug i Dora Koprek postigle po dva pogotka manje.

1234 Virovitica: Lorena Ariana Volenik, Helena Zeman, Dora Koprek 6, Lana Čor 2, Meri Oštrić, Evelin Grubić 5, Korina Velić 2, Nea Kovač 2, Ena Jug 6, Klara Crnoja 8, Darma Rončević 5, trener: Darko Grdić.

Još uvjerljivije virovitičke rukometašice bile su u drugom dvoboju u kojem su snage odmjerile s ekipom Darde. Prvih 25 minuta završeno je s okruglih deset pogodaka prednosti na strani “lavica”, dok je konačna razlika na kraju utakmice iznosila +13. Završilo je 37:24. Crnoja je i u ovom dvoboju bila najefikasnija s 13 zgoditaka, dok je 11 postigla Ena Jug.

S nove dvije pobjede rukometašice 1234 Virovitice stigle su do 14 osvojenih bodova. Nakon 12 odigranih utakmica trenutno se nalaze na šestom mjestu prvenstvene ljestvice.