FOTO Splićanke na krilima Ive Tabak uvjerljivo slavile protiv virovitičkih košarkašica: U nedjelju, 13. ožujka odluka o plasmanu na državnu završnicu

U sportskoj dvorani A. G. Matoša u Čačincima danas (subota) je odigrana utakmica drugog kola poluzavršnice Prvenstva Hrvatske za košarkašice do 13 godina starosti. Nakon jučerašnje odlične partije i pobjede protiv košarkašica iz Slavonskog Broda, u današnjem susretu Virovitičanke su upisale uvjerljiv poraz protiv fizički nadmoćnijih Splićanki i sada je jasno kako će odluka o plasmanu na Državnu završnicu ‘pasti’ posljednjeg dana odigravanja, točnije u nedjelju, 13. ožujka kada će odmjeriti snage s košarkašicama riječkog FSV-a.

Splitske košarkašice već su u prvoj četvrtini pokazale tko je ‘gazda’ na terenu. Nakon deset minuta igre postigle su 23, a primile tek 7 koševa i taj im je rezultat omogućio miran nastavak utakmice kroz preostale tri dionice.

MG 0181

Nastavak nije donio ništa novog. Pokušavale su igračice trenera Roberta Fritza, bilo je tu lijepih poteza, ali nedostajalo je koncentracije, pogotovo u obrambenom dijelu igre. Splićanke su kažnjavale i najmanju pogrešku domaćih igračica koje nisu pronašle lijek kako bi zaustavile raspoloženu Ivu Tabak, koja je sredinom četvrtine već bila na brojci od 19 koševa. Tračak nade pojavio se dvije minute prije kraja kad je Maja Lena Bucifal materijalizirala dva odlična prodora, a potom i upisala sjajnu blokadu i tako zaradila gromoglasan pljesak danas brojnih i bučnih virovitičkih navijača. Rezultatom 36:16 otišlo se na predah.

MG 0320

Niti treća četvrtina nije dobro počela za domaće košarkašice. Ovog puta u pitanju je bila ozljeda zbog koje je Maja Lena Bucifal na parketu provela samo 50 sekundi. To kao da je ‘trznulo’ njene suigračice koje su serijom 6:0 pokazale gošćama da se ne misle predati, međutim, Splićanke su nakon tog ubacile u ‘višu brzinu’ i koševima vrlo raspoloženih Tabak i Papak otišle na nedostižnih 56:24 na kraju treće četvrtine.

U posljednjoj fazi utakmice igračice ŽKK Splita završile su ‘posao’ i povećale prednost do konačnih 65:28

Najefikasnija igračica utakmice bila je gostujuća košarkašica Iva Tabak. Za dvadeset minuta provedenih na parketu postigla je 31 koš, 17 puta uspješno skočila i upisala tri asistencije. U domaćim redovima najviše je koševa upisala Nika Gverić, njih devet, a toj je brojci prirodala i pet uspješnih skokova.

-Zadovoljan sam igrom i drago mi je što djevojke igraju timski i što traže igračicu u najboljoj situaciji i to je ono što me najviše veseli. Imamo i dalje velik broj izgubljenih lopti i na tome moramo poraditi. Čestitam i virovitičkim košarkašicama koje su se borile koliko god su mogle, ali kvaliteta je jednostavno bila na našoj strani – rekao je nakon utakmice gostujući trener Šime Vidaković.

MG 0240

Domaći trener Robert Fritz danas je odmarao nekoliko svojih igračica uoči sutrašnje ‘biti ili ne biti’ utakmice koja će odlučiti o plasmanu na Državnu završnicu, ali nije bio zadovoljan konačnim rezultatom ovog susreta.

-Nakon poraza od gotovo 40 koševa razlike ne mogu reći da sam zadovoljan, međutim, mi smo i očekivali tešku utakmicu. Čestitam Splićankama na zasluženoj i uvjerljivoj pobjedi, a mi smo mislima već u sutrašnjem susretu u kojem bi eventualnom pobjedom izborili ‘final four’ – rekao je Fritz.

ŽKK Virovitica – ŽKK Split 28:65 (7:21, 9:15, 8:20, 4:9)

ŽKK Virovitica: Ena Salajić, Maja Lena Bucifal 4, Alisa Lovreković 2, Margareta Cenger 2, Tena Tolušić 1, Nika Gverić 9, Eva Duršot 4, Monika Požežanac Sabolić 2, Lana Bajivić 3, Dorotea Blažičević 1, Nikolina Hetzel i Lucija Petras. Trener: Robert Fritz.