3. ŽNL ISTOK Orešac uvjerljiv protiv Kozica, Jugović i Ivanović postigli po tri pogotka: Toni Brezović s četiri pogotka predvodio Vašku do pobjede protiv Slavonca

Proteklog vikenda odigrani su susreti 9. kola 3. ŽNL Istok.

Drugoplasirani Orešac upisao je najuvjerljiviju pobjedu kola, na domaćem terenu slavili su protiv Kozica s visokih 10:1. Po tri zgoditka za domaću momčad postigli su Ivan Jugović i Nikola Ivanović, dva je dodao Roberto Lukinić, dok su po pogodak upisali Ivan i Matej Nemet. Jedini strijelac za goste bio je Marjan Ostrogonac. Dodajmo kako je utakmica završena u 78. minuti budući da Kozice nisu imale dovoljan broj igrača za nastavak susreta.

Efikasan je ovo kolo bio i Toni Brezović koji je u susretu između Vaške i Slavonca četiri puta pogodio gostujuću mrežu, a prva tri u razmaku od samo pet minuta, od 11. do 16. minute. Zanimljivo je da je osam od devet pogodaka postignuto u prvom poluvremenu. Alen Nikolaus smanjio je na 3:1 u 17. minuti, dok su se u domaćim redovima u strijelce još upisali Danijel Čakanić i Dejan Janže. Posljednji pogodak Vaške bio je autogol Josipa Puškarića, a posljednji pogodak na utakmici, za konačnih 7:2, postigao je Dražen Ponjević u 89. minuti.

Susret u Gornjem Miholjcu između Miholjca i Meljana završen je bez pobjednika, rezultatom 3:3. Domaći sastav poveo je golom Zvonka Gerenčira u 10. minuti, a već dvije minute kasnije Ivan Mlinarić povisio je na 2:0. Alen Marović smanjio je na 2:1 u 50., samo pet minuta kasnije nova dva pogotka razlike donio je Mlinarić svojim drugim golom, no do kraja utakmice Marović je kompletirao ‘hat-trick’ te je postavio konačan rezultat utakmice.