IRONMAN Zlatko Šantić, profesor kineziologije iz Mikeluša, uspješno završio jednu od najtežih utrka na svijetu

Zlatko Šantić, profesor kineziologije iz Mikleuša uspio je danas nešto što nije svakome pošlo za rukom. Za točno 12 sati, 33 minute i 50 sekundi završio je jednu od najtežih utrka na svijetu, Ironman Triatlon!

Utrka se održala u austrijskom Karnten-Klagenfurtu, a prva disciplina započela je rano jutros. 3800 metara u vodi Zlatko je preplivao za 1 sat, 34 minute i 44 sekunde, 180 kilometara na biciklu prošao je za 6 sati, 7 minuta i 54 sekunde, dok je ostatak vremena ‘otpao’ na trkačku dionicu od 42 kilometra, odnosno na pripreme između disciplina.

Šantić je u konačnici zauzeo 191. mjesto u kategoriji triatlonaca između 40 i 49 godina, na 945. mjestu u konkurenciji muškaraca, te 1026. mjestu u ukupnom poretku.

Pobjednik Ironmana bio je Ivan Tutukin iz Kazahstana s vremenom od 8 sati, 17 minuta i 21 sekundu.