1. HRL U-16 Virovitičanke uspješne u prvom kolu: Rukometašice Orahovice i Slatine ostale bez bodova

Dvije pobjede u 1. kolu ostvarile su rukometašice 1234 Virovitice na gostovanju u Orahovici, dok su domaće rukometašice i Slatina ostali bez bodova.

PODRAVKA – SLATINA 50:20

Samo u uvodu utakmice Slatinčanke su uspjele parirati Koprivničankama. U 6. minuti rezultat je glasio 2:2, dok se do odlaska na odmor Podravka odvojila na velikih +15 (23:8). Promjena u nastavku nije bilo, već su gošće dodatno povećavale svoju prednost do konačnih 50:20.

Slatina: Gabrijela Pavlović, Ana Vorgić 2, Donatella Beneš, Mirna Grgurić, Nikolina Đorđević 1, Marta Mikolić, Marta Dušak, Antonija Petričević 1, Simona Srnović 3, Iva Ćosić, Mihaela Sabo, Tena Jurlina 11, treneri: Maja Jurlina, Slobodan Filipović

1234 VIROVITICA – ORAHOVICA 31:14

Virovitičke ‘lavice’ pod vodstvom Darka Grdića slavile su protiv Orahovice. Pet zgoditaka u prvom poluvremenu nije bilo dovoljno izabranicama Andrijane Rukavine da ostanu u igri za bodove, pripala im je tek dionica od 37. do 45. minute koju su ‘osvojile’ 7:3, dok su Virovitičanke u konačnici upisale pobjedu sa 17 pogodaka ‘viška’.

1234 Virovitica: Lorena Ariana Volenik, Klara Pokupić, Evelin Grubić 6, Ela Hajmaši, Korina Velić 5, Una Velić 8, Helena Zeman, Ena Jug 7, Elena Glavica 2, Ema Drljić, Lana Lipovac 2, Gabriela Šerment 1, trener: Darko Grdić

Orahovica: Ema Zeman, Lucija Cigler, Arta Čočaj 1, Mia Straka 6, Pia Rađenović, Ivona Glasovac 1, Helena Petin, Nika Rađenović 1, Tena Boljkovac, Lana Potalec, Lana Bjelobradić, Bojana Stojnović 2, Arijana Čočaj, Ines Poljak 2, Ivna Maričić 1, Lara Petin, trenerica: Andrijana Rukavina

SLATINA – 1234 VIROVITICA 21:28

Rukometašice Slatine na otvaranju utakmice imale su u dva navrata po dva pogotka prednosti, u 10. je susret bio u egalu (5:5), dok su u drugom dijelu prvog poluvremena ‘lavice’ udoći do osjetnije prednosti (12:8) koja je nakon prvih 25 minuta ipak iznosila +2 (13:11). Nastavak susreta, točnije njen završni dio, protekao je u dvoboju Tene Jurline i Ene Jug, dvije najefikasnije igračice na terenu, a uspješnija je bila Ena koja je 1234 Viroviticu predvodila do prednosti 28:21 s 14 postignutih pogodaka.

Slatina: Gabijela Pavlović, Ana Vorgić 2, Donatella Beneš, Mirna Grgurić, Nikolina Đorđević, Marta Mikolić, Marta Dušak, Antonija Petričević, Simona Srnović 4, Iva Ćosić, Mihaela Sabo 2, Tena Jurlina 13, treneri: Maja Jurlina, Slobodan Filipović

1234 Virovitica: Lorena Ariana Volenik, Klara Pokupić, Evelin Grubić 1, Ela Hajmaši, Korina Velić 3, Una Velić 8, Helena Zeman, Ena Jug 14, Elena Glavica 2, Ema Drljić, Lana Lipovac, Gabriela Šerment, trener: Darko Grdić

ORAHOVICA – PODRAVKA 10:51

Podravkašice su upisale i drugu uvjerljivu pobjedu, a ova utakmica bila je preslika prve koju su odigrale protiv Slatine. Gol po gol i prednost je rasla na +16 u prvom poluvremenu, te na konačnih +41 nakon 50 minuta igre.

Slatina: Ema Zeman, Lucija Cigler, Arta Čočaj 4, Mia Straka 4, Pia Rađenović, Ivona Glasovac, Helena Petin, Nika Rađenović, Tena Boljkovac, Lana Potalec, Lana Belobradić, Bojana Stojnović, Arijana Čočaj 1, Ines Poljak 1, Ivna Maričić, Lara Petin, trenerica: Andrijana Rukavina