U tijeku prijave za sedmo izdanje najveselije humanitarne utrke: Zagreb Advent Run 2022. ove godine posvećen udruzi „Veliko srce malom srcu“

U tijeku su prijave za omiljenu najveseliju kostimiranu utrku koja je u prethodnim godinama okupila više od 11.000 sudionika i pomogla Zagrebu da se pozicionira na sportskoj i blagdanskoj turističkoj karti Europe! Zagreb Advent Run i ove godine ima veliki humanitarni karakter pa će ovogodišnja utrka biti posvećena neprofitnoj udruzi „Veliko srce malom srcu“ koja pomaže djeci s prirođenim srčanim greškama. Sedmo izdanje jedne od najdražih europskih utrka održat će se u nedjelju, 11. prosinca. Početak utrke je u 12 sati sa startom i ciljem ispred hotela Westin, a svi zainteresirani trkači i hodači mogu se prijaviti na službenoj stranici utrke www.zagrebadventrun.hr.

Ovogodišnje izdanje tradicionalne utrke razveselit će sve trkače pripremljenim novostima, a ono što nije novost jest da utrka i u svom sedmom izdanju nosi humanitarni karakter. Središtem glavnog grada i ove će godine trčati tisuće stranih i domaćih profesionalnih trkača i rekreativaca s plemenitim ciljem – za pomoć humanitarnoj i neprofitnoj udruzi liječnika, zdravstvenog osoblja i roditelja djece s prirođenim srčanim greškama i drugim srčanim bolestima – „Veliko srce malom srcu“.

– Naša Udruga godinama širi svijest o javnozdravstvenom problemu u Hrvatskoj i potrebama u liječenju djece sa srčanim greškama te pomaže medicinskom osoblju, roditeljima i djeci na tom putu. Srce nam je zaista puno i jako se veselimo partnerstvu sa Zagreb Advent Run utrkom. Vjerujemo kako  ćemo uz podršku brojnih trkača i partnera utrke uspjeti značajno unaprijediti rad naše Udruge te razveseliti naše najhrabrije i najnevinije – djecu koja vode veliku borbu za život – izjavila je Barbara Vidović Brzaj, dopredsjednica Udruge „Veliko srce malom srcu“, jedne od najstarijih udruga u Hrvatskoj.

Zagreb Advent Run 2021 1
Press

Organizatori utrke godinama uspješno primjenjuju moć zajedništva kao najučinkovitiju strategiju za vidljive dobrobiti društva, a jedan od ciljeva utrke je i promoviranje pozitivnih životnih navika te poticanje fizičke aktivnosti kojoj se mogu pridružiti doslovno svi, bez obzira na dob ili fizičku pripremljenost.

– Ponosni smo i presretni što će ZAR i ove godine dati svoj doprinos predivnom blagdanskom raspoloženju u gradu te okupiti više tisuća ljudi iz cijelog svijeta. Naša utrka već tradicionalno slavi zajedništvo, kretanje i obitelj te ne odustajemo od promocije zdravijeg i kvalitetnijeg života uz humanitarni karakter koji je sastavni dio ZAR-a. U Hrvatskoj je trenutno više od 10 000 djece s raznim srčanim bolestima, a svake se godine rađa njih još najmanje 500. Jedino ih zajedničkim djelovanjem možemo razveseliti i učiniti im život lakšim, stoga sam uvjeren kako će ovogodišnje partnerstvo s Udrugom povezati mnoge ljude i stvoriti nova poznanstva te nas sve podsjetiti na jednu od najzdravijih ljudskih emocija – zahvalnost – izjavio je Mario Petrović, predsjednik Uprave agencije Millenium promocija i jedan od organizatora utrke.

Zagreb Advent Run 2021 4
Press

Trkači, rekreativci i svi ljudi željni sjajne zabave i ove godine mogu izabrati između dvije duljine utrke – 5 ili 10 kilometara. Bez obzira za koju duljinu se odluče, neupitno će svatko dati svoj doprinos da čarobna zagrebačka idila na prigodan način uljepša blagdansko vrijeme.

– Iskreno nisam iznenađen što se Zagreb Advent Run u vrlo kratkom roku pozicionirao kao jedna od najmasovnijih i zaista jedinstvenih europskih utrka jer smo od samih početaka vođeni plemenitim ciljevima. Kad tome dodate čarobne parkove, povijesne znamenitosti, božićne lampice i dekoracije, zelene oaze te posebnu energiju kojom Zagreb odiše u prosincu – jasno je zašto s lakoćom donosimo pravu čaroliju u metropolu. Posebno me veseli što su ove godine svoj dolazak najavili studenti i učenici srednjih škola iz raznih dijelova Hrvatske koji će trčati i hodati s predivnim ciljem u svojim srcima – istaknuo je Sven Veronek, jedan od organizatora utrke te pozvao sve trkače, hodače, obitelji s djecom i kućnim ljubimcima da se već danas prijave na Zagreb Advent Run 2022.

(press)

PROMO

Povezane vijesti

Skip to content