1. HRL U-11 Dvije pobjede za jesenski naslov Viro Virovitice, Slatina u obje utakmice remizirala

Prvi dio sezone u 1. hrvatskoj rukometnoj ligi U-11 ekipe Viro Virovitice i Slatine zaključile su utakmicama sedmog kola u slatinskoj sportskoj dvorani Srednje škole Marka Marulića gdje su igrale s Đakovom i Ivanom iz Mikanovaca.

Prvi dio utakmice Viro Virovitice i Ivana iz Mikanovaca igralo se ‘gol za gol’. Nakon predaha na teren izlazi puno opuštenija ‘domaća’ ekipa i s tri vezana gola dolazi do prednosti 14:11. Do kraja su Virovitičani svoju prednost povećali na 7 pogodaka (24:17), da bi na kraju na semaforu stajalo 24:19. U ovoj utakmici, uz strijelce, potrebno je istaknuti Gabrijela Mandića koji je u drugom dijelu napravio lavovski posao u obrani.

Viro Virovitica: Patrik Grahovac, Teo Drašner, Karlo Nemet, Noa Cvišić 4, Damjan Hudi 1, Karlo Rončević (13 obrana), Gabrijel Mandić, Adrian Gatačić 12, Matej Jezerčić, Dominik Rogani 4, Lovro Rendulić, Tien Robotić, Zlarin Sever, Matija Pribil, David Nagy (1 obrana)i Juraj Kukić 3. Trener: Zlarin Rončević.

Druga utakmica protiv Đakova je odlučivala tko će biti jesenski prvak. Virovitičani na teren izlaze bez straha i do 12. minute riješavaju pitanje pobjednika jer su vodili s visokih 7:1. Na poluvremenu vode 12:4, tako da su svi igrači dobili svojih par minuta u drugom dijelu. Na kraju je bilo 22:16 za Viro Viroviticu. Treba napomenuti, da su odlično u obrani odigrali Noa Cvišić i Dominik Rogani.

Viro Virovitica: Patrik Grahovac, Teo Drašner, Karlo Nemet, Noa Cvišić 1, Damjan Hudi 8, Karlo Rončević (9 obrana), Gabrijel Mandić 1, Adrian Gatačić 9, Matej Jezerčić, Dominik Rogani 2, Lovro Rendulić 1, Tien Robotić, Zlarin Sever, Matija Pribil, David Nagy i Juraj Kukić. Trener: Zlarin Rončević.

U uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici Slatina i Ivan iz Mikanovaca remizirali su rezultatom 23:23. Slatinske strijelce su predvodili Leonardo Rakić s osam i Noa Demeter sa šest pogodaka.

Slatina: Samuel Bartolić, Noa Demeter 6, Damjan Marković, Vedran Šebijanić 1, Niko Poje, David Šarabok 4, Mauro Butorac 4, Jan Obrež, Ante Straga, Andrija Sertić, Andrej Kordi, Leonardo Rakić 8, Jan Kajzer i Filip Neralić. Trener: Vladimir Gojković.

Niti druga utakmica mladih slatinskih rukometaša nije završila bez neizvjesnosti, a okončana je istim rezultatom, kao i prva 23:23. Najefikasniji u redovima Slatine su bili Leonardo Rakić s devet i Noa Demeter sa šest pogodaka.

Slatina: Samuel Bartolić, Noa Demeter 6, Damjan Marković, Vedran Šebijanić, Niko Poje, David Šarabok 3, Mauro Butorac, Jan Obrež, Ante Straga, Andrija Sertić 3, Andrej Kordi 2, Leonardo Rakić 9, Jan Kajzer i Filip Neralić. Trener: Vladimir Gojković.

Prvi dio sezone momčad Viro Virovitice završila je na prvom mjestu s maksimalnih 26 bodova iz 13 utakmica, dok je Slatina peta sa 16 bodova.

Drugi dio sezone počinje 29. siječnja, kada će u Virovitici sastavi Viro Virovitice i Slatine ugostiti Valpovku iz Valpova i Đurđenovac.