NEXE u Španjolskoj pretrpio prvi poraz u grupnoj fazi ovosezonske EHF Europske lige

U šestom kolu ovogodišnje grupne faze EHF Europske lige, našički NEXE pretrpio je prvi poraz. Izgubio je na gostovanju u Španjolskoj kod Fraikin Granollersa 25:22.

Od prve do posljednje minute domaća momčad bila je u prednosti. Našičani su pružili čvrst otpor, ali niti u jednom trenutku nisu uspjeli ugroziti domaću pobjedu. Gotovo do posljednje minute “puhali su za vratom” domaćem sastavu, ali više od toga nisu uspjeli.

Španjolski rukometaši mudro su iskoristili svaku pogrešku ‘Gromova s Krndije’, koji ovom prilikom nisu uspjeli realizirati čak četiri sedmerca, što se moralo odraziti na rezultatu.

Najefikasniji u našičkim redovima bili su Fahrudin Melić s pet i Tomislav Severec s četiri pogotka.

Usprkos porazu NEXE je i dalje vodeća momčad skupine C s deset bodova, dok Fraikin i lisabonski Sporting imaju po osam bodova.

NEXE: Dominik Kuzmanović (2+0), Marko Račić 1, Aleksandar Bakić, Fran Mileta, Predrag Vejin 3, Moreno Car (7+0), Marin Jelinić 3, Alen Blažević, Andraž Velkavrh, Tomislav Severec 4, Luka Moslavac 1, Janko Kević 1, Fahrudin Melić 5, Dorian Markušić 3 i Gianfranco Pribetić 1. Trener: Branko Tamše.