1. HRL U-14 REGIJA 2 1234 Virovitica upisala četiri boda na domaćem terenu: Pitomačanke poražene od Lipika i Novske

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 6. kola 1. HRL U-14 Regije 2 za rukometašice, a 1234 Virovitica, u dvorani OŠ Ivane Brlić-Mažuranić, bila je domaćin Pitomači, Novskoj i Lipiku.

1234 VIROVITICA – LIPIK 20:10

Rukometašice Maje Grdić povele su na samom otvaranju utakmice, a prednost nisu ispuštale tijekom svih 40 minuta. Nakon prvog dijela igre “lavice” su imale +6, da bi u konačnici utakmicu završile s dvoznamenkastom prednosti.

1234 Virovitica: Klara Pokupić, Tea Blažev 1, Mia Teskera, Evelin Grubić 3, Una Velić 6, Lana Majdak, Gabriela Šerment 1, Elena Glavica 1, Ema Drljić, Darma Rončević 8, Petra Tkalčec, Dora Orban, Ela Hajmaši, trenerica: Maja Grdić.

NOVSKA – 1234 VIROVITICA 17:20

U drugom dvoboju domaćim igračicama puno veći otpor pružile su rukometašice Novske. Virovitičanke su sredinom prvog poluvremena imale prednost od dva pogotka razlike (6:4), no već pet minuta kasnije +2 bilo je za gošće. Prvi dio završio je ipak u egalu (10:10), “lavice” su u nastavku u dva navrata povele s tri zgoditka razlike (13:10 i 15:12), Novska se još jednom vratila na 15:15, a susret je riješen u posljednjih pet minuta kada je 1234 Virovitica otišla na nedostižnu prednost (19:15). Konačan rezultat utakmice glasio je 20:17.

1234 Virovitica: Klara Pokupić 5, Tea Blažev, Mia Teskera, Evelin Grubić 1, Una Velić 4, Lana Majdak, Gabriela Šerment 3, Elena Glavica 3, Ema Drljić, Darma Rončević 4, Petra Tkalčec, Dora Orban, Ela Hajmaši, trenerica: Maja Grdić.

PITOMAČA – NOVSKA 10:29

Rukometašice Pitomače nisu uspjele iznenaditi Novsku u međusobnom susretu. Luna Đakić bila je raspoložena sa šest zgoditaka, no to nije bilo dovoljno za prve bodove. Novska je u konačnici slavila s visokih 19 pogodaka razlike.

Pitomača: Ema Ivanic 1, Franka Veličan, Lea Lazarus 1, Helena Blaga 1, Jelena Martinčević, Lara Škvarić, Jana Živko, Bruna Vedriš 1, Tonka Grgačić, Sara Tržić, Iva Lucija Švarbić, Luna Đakić 6, Veronika Sesvečan, treneri: Danijel Petković i Sanja Šandrovčan.

LIPIK – PITOMAČA 26:7

Pobjedu protiv Pitomače ostvarile su i rukometašice Lipika. Gošće su od samog starta kontrolirale utakmicu sve do konačnih 26:7.

Pitomača: Ema Ivanic 1, Franka Veličan 1, Lea Lazarus 1, Helena Blaga 1, Jelena Martinčević, Lara Škvarić, Jana Živko, Bruna Vedriš 1, Tonka Grgačić 1, Sara Tržić, Iva Lucija Švarbić, Luna Đakić 1, Veronika Sesvečan, treneri: Danijel Petković i Sanja Šandrovčan.