KARATE YOUTH LEAGUE U jakoj konkurenciji Virovitičanin Nikola Gondi osvojio broncu u meksičkoj Meridi

Nastavlja se niz odličnih rezultata virovitičkih karatista ovog vikenda na međunarodnoj sceni, kojega je jučer (petak) započeo Matija Relić na Balkanskom prvenstvu u Tirani osvojivši srebrnu medalju.

Nakon Poreča, karate Youth League ovog vikenda nastavila se u meksičkom gradu Meridi. Na natjecanju sudjeluje više od 800 karatista iz 42 zemlje.

Član Karate kluba Virovitica Nikola Gondi nastavio je s nizom odličnih rezultata u borbama u kategoriji 76+ kilograma. Crijevna viroza Nikoli nije bila prepreka za postolje i brončanu medalju.

Pobijedio je predstavnika Kolumbije (1:0), Meksika (8:0) i Tunisa (2:1). Jedini poraz doživio je od predstavnika Italije (2:1). U ključnom meču za treće mjesto nadjačao je sunarodnjaka Vitu Turkovića iz Tinjana rezultatom 5:0.