U OŠ Eugena Kumičića Slatina održano 59. županijsko natjecanje mladih tehničara

Osnovna škola Eugena Kumičića Slatina bila je domaćin 59. županijskog natjecanja mladih tehničara. Natjecanje je otvorila ravnateljica škole Božica Majhen pozdravnim govorom u kojem je naglasila važnost razvoja učeničkih znanja i vještina kroz tehnički odgoj i obrazovanje. Nakon govora ravnateljice, učenici su pristupili pisanim ispitima, praktičnim radovima te obranama radova.

Sudjelovalo je 52 učenika u 11 kategorija. Nagrade svim natjecateljima, mentorima i najuspješnijim učenicima osigurala je Školska knjiga, a podijelio učitelj tehničke kulture Ivan Drokan, predsjednik Županijskog povjerenstva za tehničku kulturu u školskoj 2016./2017. Godini.

Pobjednici pojedinih kategorija nastavljaju natjecanje na državnoj razini 29.-31. ožujka u Primoštenu.

Rezultati županijskog natjecanja su sljedeći:

MAKETARSTVO I MODELARSTVO:

1. Paula Ištvanović 5. razred OŠ Mentor: Izabela Konto OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Virovitica
2. Petra Piskač 5. razred OŠ Mentor: Robin Kovačević OŠ “Davorin Trstenjak“ Čađavica
3. Leona Lončarević 5. razred OŠ Dragan Menčik OŠ Josipa Kozarca – Slatina

GRADITELJSTVO:

1. Helena Tariša 6. razred OŠ Mentor; Robin Kovačević OŠ “Davorin Trstenjak“ Čađavica
2.Karla Tumpić 6. razred OŠ Mentor: Izabela Konto OŠ Ivane Brlić-Mažuranić – Virovitica
3. Ena Knežević 6. razred OŠ Mentor: Ivan Drokan OŠ Eugena Kumičića – Slatina

STROJARSKE KONSTRUKCIJE:

1. Josip Maroš 7. razred OŠ Mentor: Robin Kovačević OŠ “Davorin Trstenjak“ Čađavica
2. Vlatko Rađenović 7. razred OŠ Mentor: Svjetlana Urbanek OŠ Ivane Brlić-Mažuranić – Orahovica
3. Niko Zečević 7. razred OŠ Mentor: Izabela Konto OŠ Ivane Brlić-Mažuranić – Virovitica

OBRADA MATERIJALA:

1. Matej Hajmaši 7. razred OŠ Mentor: Izabela Konto OŠ Ivane Brlić-Mažuranić – Virovitica
2. Ena Hršak 7. razred OŠ Mentor: Ivan Drokan OŠ Eugena Kumičića – Slatina
3. Luka Predrevac 7. razred OŠ Mentor: Robin Kovačević OŠ “Davorin Trstenjak“ Čađavica

ELEKTROTEHNIKA:

1. Ivan Hećimović 8. razred OŠ Mentor: Vlado Picek OŠ August Cesarec – Špišić Bukovica
2. Petra Papa 8. razred OŠ Mentor: Izabela Konto OŠ Ivane Brlić-Mažuranić – Virovitica
3. Dominik Klen 8. razred OŠ Mentor: Robin Kovačević OŠ “Davorin Trstenjak“ Čađavica

ELEKTRONIKA:

1. Karlo Velić 8. razred OŠ Mentor: Izabela Konto OŠ Ivane Brlić-Mažuranić – Virovitica
2. Patricija Veriga 8. razred OŠ Mentor: Robin Kovačević OŠ “Davorin Trstenjak“ Čađavica
3. Danijel Posavac 8. razred OŠ Mentor: Vlado Picek OŠ August Cesarec – Špišić Bukovica

ROBOTIKA:

1. Iskra Maravić 8. razred OŠ Mentor: Dragan Menčik OŠ Josipa Kozarca – Slatina
2. Sven Ožecky 6. razred OŠ Mentor: Dragan Menčik OŠ Josipa Kozarca – Slatina
3. Domagoj Hegedušić 8. razred OŠ Mentor: Dragan Menčik OŠ Josipa Kozarca – Slatina

FOTOGRAFIJA:

1. Marta Štampar 8. razred OŠ Mentor: Izabela Konto OŠ Ivane Brlić-Mažuranić – Virovitica
2. Ana Schweigert 8. razred OŠ Mentor: Robin Kovačević OŠ “Davorin Trstenjak“ Čađavica
3. Lana Kokorić 6. razred OŠ Mentor: Ivan Drokan OŠ Eugena Kumičića – Slatina

ROBOTSKO SPAŠAVANJE ŽRTVE:

1. Karlo Mumlek 8. razred OŠ Mentor: Ivan Drokan OŠ Eugena Kumičića – Slatina
2. Tin Podnar 7. razred OŠ Mentor: Ivan Drokan OŠ Eugena Kumičića – Slatina
3. Viktor Lovrić 8. razred OŠ Mentor: Ivan Drokan OŠ Eugena Kumičića – Slatina

AUTOMATIKA:

1. Marin Nožina 7. razred OŠ Mentor: Ivan Drokan OŠ Eugena Kumičića – Slatina
2. Vedran Gvoić 8. razred OŠ Mentor: Izabela Konto OŠ Ivane Brlić-Mažuranić – Virovitica
3. Tamara Zdelar 7. razred OŠ Mentor: Robin Kovačević OŠ “Davorin Trstenjak“ Čađavica

MODELARSTVO UPORABNIH TEHNIČKIH TVOREVINA:

1. Elena Bićanić 7. razred OŠ Mentor: Dragan Menčik OŠ Josipa Kozarca – Slatina
2. Mateo Matuzalem 7. razred OŠ Mentor: Vlado Picek OŠ August Cesarec – Špišić Bukovica
3. Ema Crnogaj 8. razred OŠ Mentor: Izabela Konto OŠ Ivane Brlić-Mažuranić – Virovitica.

(OŠ E. Kumičića / Foto: Lana Kokorić)