“Brlići” zlatni na krosu Sportskih novosti, Marino Bloudek slavio četvrti put za redom, Paula Rakijašić prva na 1500m

U Zagrebu je održan 34. Kros Sportskih novosti. Kod osnovnih škola najuspješnija je bila OŠ Ivane Brlić Mažuranić iz Virovitice. Atletičari „brlića“ od kojih je najbolji rezultat ostvario Toni Tumpić (2. mjesto u kategoriji 8. razreda) su ekipno bili trećim dok su atletičarke bile prve, te su u ukupnom poretku uzele zlato.

Kod srednjih škola Gimnazija Petra Preradovića Virovitica je ukupno bila 13. Pojedinačno, Marino Bloudek je četvrti put za redom bio neprikosnoven za konkurenciju. Osvojio je zlato na 2.000 metara s vremenom 5:57min.

17842456 10208807580689754 1979518974 nPaula Rakijašić u kategoriji 1. i 2. razreda srednjih škola osvojila je zlatnu medalju pojedinačno. Stazu od 1500m istrčala je u vremenu 5:08 min. Gimnazija Petra Preradovića Virovitica ekipno je osvojila 3. mjesto u kategoriji učenica 1. i 2. razreda. Lena Sabo bila je odlična 11-ta. (www.icv.hr, www.vpz.hr, foto: hrt.hr, Facebook)