Marino Bloudek na “krovu” Europe: Osvojio tri zlata i postigao osobni rekord na 800 metara

Proteklog vikenda u Zagrebu je održan atletski kup Hrvatske za juniore na kojemu je briljirao Marino Bloudek. Virovitički atletičar nastupio je u tri utrke, na 1500 i 800 metara te u štafeti 4×400 metara te osvojio tri zlatne medalje. Posebno dojmljiva i izuzetno kvalitetna utrka bila je ona na 800 metara gdje je Marino pobijedio s vremenom 1.49,18 minuta što je njegov osobni rekord. Ujedno, to je najbolje trenutno vrijeme u Europi za juniore. Drugo mjesto u Europi trenutno drži Belgijanac Eliott Crestan sa 1.49,25 minua, a treći je Grk Athenaidis Kalakos sa 1.49,54 minuta.
Iduće natjecanje na kojemu će član Atletskog kluba Agram iz Zagreba nastupiti bit će noćni miting Pod zvijezdama u Varaždinu 31. svibnja. Također, u Varaždinu će nastupiti još jedan Virovitičanka koja brani boje Agrama Stela Poljanac.