Glumačko-književnim nastupom obilježen Međunarodni dan “STOP nasilju nad ženama”

U organizaciji udruge FRiKK, koja je u Virovitici osnovana u rujnu ove godine, jučer je glumačko-književnim nastupom u caffe baru Pub obilježen Međunarodni dan “STOP nasilju nad ženama”. Više od 400 književnika, glumaca i umjetnika u cijeloj Hrvatskoj pridružili su se članovi FRiKK-a, virovitički glumci Vlasta i Igor Golub, kao i osječka pjesnikinja Antonia Budan te glumac i predsjednik Udruge Robert Roklicer. Stihovima Ivanke Blažević Kiš, Vlatke Planina, Tatjane Gromača, Jirija Šotola te Antonije Budano nastojalo se senzibilizirati javnost o problemu koji je, nažalost, vrlo izražen u našem društvu te borbi protiv njega. Osim stihova muško-ženske i ljubavne tematike isti cilj imao je i prozni tekst Silvije Šesto pod nazivom “Konzervirana” kao i činjenice koje ukazuju na taj problem u našem društvu.

(www.icv.hr, Ž. Đaković)

[g-gallery gid=”433969″]

Povezane vijesti

Skip to content