PRIOPĆENJE MOST-a Tomislav Žagar: „Najveće bogatstvo naše županije su ljudi, a sve nas manje ima tu“

Povodom Dana grada Virovitice i blagdana Sv. Roka saborski zastupnici Mosta nezavisnih lista Tomislav Žagar i Marko Sladoljev u sklopu mostovog Pokreta ostanka pridružili su se virovitičkom slavlju gdje su se družili s građanima s ciljem da čuju njihove prijedloge, ideje i probleme.

Tomislav Žagar i Marko Sladoljev održali su i neformalni radni sastanak članova Mosta NL Virovitičko podravske županije i njihovog županijskog povjerenika Darka Leškovića gdje su rezimirali aktivnosti stranke u proteklim mjesecima. Na sastanku je zaključeno da je osnovni cilj stranke u nadolazećem periodu dodatno ojačati navike okupljanja članova i time postići još kvalitetniju komunikaciju i interakciju, te razmjenu informacija i prikupljanje novih ideja.

Tomislav Žagar osvrnuo se na odlazak ljudi iz Hrvatske, naglasivši kako su upravo ljudi najveće bogatstvo Virovitičko-podravske županije, kao i cijele Hrvatske.

-Sve nas manje ima tu. Najveće bogatstvo naše županije su njezini ljudi. Nažalost, mnogi od njih su napustili i još uvijek napuštaju našu županiju. Preduvjet ostanka upravo su nove politike koje nudimo. Politike u kojima se cijeni sposobnost, a ne podobnost. Politike u kojima nije dovoljno mahati stranačkom iskaznicom da bi se dobilo radno mjesto ili ugovorio posao. Na tome radimo i za to se zalažemo – naglasio je Tomislav Žagar.

Marko Sladoljev objasnio je ciljeve Pokreta ostanka i naglasio je kako se neće umoriti od nastojanja da Hrvatsku učine boljom zemljom.
-Most je ovu ljetnu stanku iskoristio da svojim članovima i svima drugima koji su zainteresirani predstavi svoje zakonske inicijative koje bi poboljšale kvalitetu života. Nećemo se umoriti u nastojanju da Hrvatsku učinimo boljom i poštenijom, ali prvenstveno želimo čuti mišljenje naših građana i njihove probleme, kako nacionalne, tako i lokalne – rekao je Marko Sladoljev.
Županijska vijećnica Mosta nezavisnih lista za Virovitičko-podravsku županiju Elvira Grabić osvrnula se na planove i dosadašnje rezultate Mosta NL na području svoje županije.

-Želja nam je da naredni period aktivnosti članova budu dinamične i aktivne, nasuprot gubljenju u moru sličnih, kojima je jedina svrha postojanje zbog samih sebe. Jasno je da se politička scena Virovitičko-podravske županije drastično i nezaustavljivo mijenja, građani su dobili treću opciju. Završilo je vrijeme velikih stranaka, a na scenu stupaju male, nezavisne stranke čemu je dokaz činjenica da je na prošlim lokalnim izborima bilo 16 nezavisnih lista, od čega su 3 Mostove, što je ogroman skok. Također, danas su saborski zastupnici obišli grad i u razgovoru s građanima zaključili da su građani nezadovoljni lošom komunikacijom vladajućih, te netransparentnošću raznih projekata na koje su grad i županija aplicirali iz raznih fondova EU za protekli period – rekla je Elvira Grabić.

MOST

- PROMO -

 

 

Povezane vijesti

Skip to content