Mlada hrvatska U16 košarkaška reprezentacija osvojila je zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u Novom Sadu. U finalu su Karakaševi izabranici pobijedili favoriziranu Španjolsku 71:70 (19-14, 18-15, 18-23, 16-18) košem Roka Prkačina 2.8 sekundi prije kraja susreta.

Prema pisanju sportske.jutarnji.hr, Hrvatska košarkaška reprezentacija do 16 godina po četvrti put u povijesti osvojila je naslov europskog prvaka u ovoj dobnoj kategoriji. (sportske.jutarnji.hr, foto i video: Facebook)

ZLATOOOOOOOO 🇭🇷 🇭🇷Hrvatska U-16 košarkaška reprezentacija osvojila je europsko zlato u Novom Sadu!! U finalu EP-a svladala je Španjolsku.Bila je to dramatična završinca. Pet sekundi prije kraja Španjolci su poveli – pogodili tricu za 69:70. No, nakon toga je loptu uzeo Prkačin i leđima okrenut košu, u stilu oca Nikše, Hrvatskoj donio pobjedu 71:70. Pogledajte kraj…

Objavljuje Ivana Ašprijan u Subota, 18. kolovoza 2018.