Ekipa TV Al Jazeera posjetila Industrijsko-obrtničku školu Slatina

- PROMO -

Ekipa TV Al Jazeera je odabrala Industrijsko-obrtničku školu Slatina, jer je to škola koja obrazuje učenike u deficitarnim zanimanjima, a koja su izravno financirana kroz učeničke stipendije u godišnjem iznosu od 9.000 kuna kroz programe poticanja od strane Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta. Ove je školske godine i Virovitičko-podravska županija dala učeničke stipendije za deficitarna zanimanja, i to: krojač/krojačica, stolar, vodoinstalater, CNC operater/operaterka, bravar, mesar i pekar.

IMG 3935

– TV ekipu Al Jazeera je zanimala zainteresiranost gospodarstva za pojedine programe obrazovanja koja su tražena na tržištu rada. Tom samo ih prilikom upoznali s uspjesima naših učenika na natjecanjima. Prilikom posjeta našoj školi obišli su radionice i praktikume, gdje su se upoznali s radom i nastavnim sredstvima. Nakon posjeta školi obišli su stolarski obrt Derdić iz slatinskog prigradskog naselja Sladojevci koji uspješno nastavlja obiteljsku tradiciju stolara, jer je sin vlasnika stolarije naš učenik zanimanja stolar – rekao nam je ravnatelj IOŠ Slatina Mladen Graovac kojeg smo zatekli u trenutku davanja izjave za spomenutu TV kuću. (www.icv.hr, ADF; Foto: D. Fišli)

IMG 3924

Povezane vijesti

Skip to content