Susjedski derbi četvrte lige Bjelovar-Koprivnica-Virovitica između Pitomače i Mladosti iz Kloštra Podravskog privukao je na pitomačko igralište brojne gledatelje.

Gosti su u gledalištu bili brojniji i nervozniji reagirajući na gotovo svaku sudačku odluku. Gosti su prijetili preko svog najopasnijeg igrača Mateja Herenta, koji je utakmicu završio s razderanim dresom. Na početku utakmice u jednom navratu Herent je bio neprecizan, a u drugom je domaći vratar Hrvoje Zdelar uspješno intervenirao.

Najbolju priliku domaći igrači su imali iz slobodnog udarca, kada je Nikola Plavšić pogodio vanjski dio okvira gola.

IMG 1809 Custom

Nakon ubačaja sa strane u 36. minuti, Matija Gašparov kraj domaćeg vratara ubacuje loptu u mrežu – gosti vode 1:0.

Nakon odmora domaći trener ubacio je nove igrače u igru: Matiju Miloša i Karla Jakupeca.

Obruč oko gostujućih vrata se steže, ali bez konkretne realizacije u završnici napada.
Nakon jednog od kornera domaći vratar je bio savladan, ali krajnjim naporom uspijeva uhvatiti loptu na samoj liniji.

U 83. minuti loptu iz kornera ubacuje Begović, a najbolji strijelac Pitomače Filip Škaro poentira za 1:1.

IMG 1786 Custom

Do kraja utakmice obje su momčadi igrale otvoreno pokušavajući osvojiti sva tri boda, ali se rezultat više nije mijenjao. Najbolju šansu imao je ponovno gostujući igrač Herent, ali je domaći vratar bio uspješniji.

-Susjedski derbiji su uvijek nepredvidivi. Tako je bilo i danas. Uspjeli smo osvojiti bod. Rezultat je realan. Za vrijeme zimskog prijelaznog roka moramo se pojačati, kako bi uspješno parirali svim momčadima u ligi. Idućeg vikenda gostujemo u Predavcu, gdje ćemo pokušati osvojiti tri boda – nakon utakmice rekao je trener Pitomače Anton Pranjić.

IMG 1796 Custom

-Zadovoljan sam svojom igrom, ostaje žal za tri boda, koje smo mogli osvojiti – zaključio je najbolji igrač utakmice Alen Jantol.

Pitomača – Mladost Kloštar Podravski 1:1
Igrač utakmice: Alen Jantol