FOTO: OPG Dmitrović pobjednik malonogometnog turnira ”Staroškolsko 2018.”

Malonogometna ekipa OPG Dmitrović, nakon izvođenja šesteraca, svladala je u finalnoj utakmici favoriziranu ekipu CB Jura last baj baj sa 6:5, pošto je rezultat u regularnom dijelu bio izjednačen 2:2 i tako postala novi pobjednik malonogometnog turnira ”Staroškolsko 2018.”, kojeg je po peti put za redom odlično organizirao Malonogometni klub Slatina.

Zanimljivost ovogodišnjeg turnira bila je u tome što su se pobjednici utakmica u polufinalu, ali i finalu saznali tek poslije izvođenja šesteraca. Prvu su polufinalnu utakmicu odigrali OPG Dmitrović i mlada ekipa Kraš ekspres 1:1 (6:5-6m). Druga utakmica polufinala između ekipa Prijašin Mars napada i CB Jura last baj baj također je u regularnom dijelu završila 1:1, a u izvođenju šesteraca bolji su bili malonogometaši CB Jure (2:4-6m). U borbi za treće mjesto CB Prijašin Mars napada teško je stradao od mlade ekipe Kraš ekspres sa 0:5.

Za najboljeg golmana turnira proglašen je Franjo Tunić (OPG Dmitrović), za najboljeg strijelca Matija Bubaš (CB Jura Last baj baj), a za najboljeg igrača Jurica Šantić (OPG Dmitrović).

Odličja su najuspješnijim ekipama i pojedincima uručili predsjednik MNK Slatina Matej Rešetar, tajnik MNK Slatina Nikola Miščević i predsjednik Zajednice športskih udruga grada Slatine Davor Butorac, koji se s nekoliko prigodnih riječi na samom kraju obratio nagrađenima čestitavši im, kao i domaćinima, na odlično odrađenom poslu. Unatoč prilično teškom poslu i izuzetnom pritisku turnir je vrlo dobro odradila sudačka četvorka Goran Loparac, Tomislav Valent, Jurica Culej i Dražen Kokorić.

Kompletni rezultati ”Staroškolsko 2018.” :

Rezultati prvog dana natjecanja, 30. kolovoza:
-Enigma – Duga kosa 2:0 (Jerešić, Fotez)
-CB Jura last baj baj – OPG Dmitrović 1:1 (Bubaš/Šantić)
-Slatinska banka – Duga kosa 2:2 (Koleno, Petrović/Prlić, Cicvarić)
-Enigma – OPG Dmitrović 1:2 (Fotez/Kristić, Šantić)
-CB Jura last baj baj – Slatinska banka 2:0 (Bubaš, Habuš)
-OPG Dmitrović – Duga kosa 1:1 (Dmitrović/Štefanović)
-Prijašin Mars napada – Kraš expres 2:2 (Ibričić 2/Zebec, Škrlin)
-Šumarija – Komrad 1:0 (Jaković)
-Policijska postaja Slatina – Kraš expres 0:2 (Škrlin, Matota)
-Prijašin Mars napada – Komrad 4:0 (Ibričić 2, Ostojić 2)
-Šumarija – Policijska postaja Slatina 2:2 (Čović, Jaković/Mrva, Duspara)
-Komrad – Kraš expres 1:4 (Bočkaj/Rupčić, Zebec, Matota, Škrlin)

Rezultati drugog dana natjecanja, petak 31. kolovoza:
-CB Jura last baj baj – Enigma 0:0
-Slatinska banka – OPG Dmitrović 0:4 (Kristić 2, Dmitrović, Dor.Bogati)
-Šumarija – Kraš expres 0:1 (Zebec)
-Enigma – Slatinska banka 2:0 (Giber, Knežević)
-Šumarija – Prijašin Mars napada 0:2 (Ibričić, Grgić)
-Policijska postaja Slatina – Komrad 2:0 (Dunković, Duspara)
-CB Jura last baj baj – Duga kosa 3:1 (Bubaš 2, Bihar/Prpić)
-CB Prijašin Mars napada – Policijska postaja Slatina 2:1 (Ibričić, Kupres)

Polufinale:
OPG Dmitrović – Kraš ekspres 1:1 (6:5-6m)
Prijašin Mars napada – CB Jura last baj baj 1:1 (2:4-6m)

Utakmica za 3. mjesto:
CB Prijašin Mars napada – Kraš ekspres 0:5 (Vukomanović, Stjepić, Škrlin 2, Zebec)

Finale:
OPG Dmitrović – CB Jura last baj baj 2:2 (6:5-6m)

(www.icv.hr, adf, foto: D. Fišli)